banner339
banner274

sahibinden.com şimdi hapı yuttu!

Rekabet Kurumu bugün dev firmalar hakkında ilginç bir soruşturma başlattı. Peki, bu soruşturma neden açıldı? İşte detaylar.

banner362
sahibinden.com şimdi hapı yuttu!
banner328


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Türkiye'de haksız rekabetin önüne geçmek için önemli atılımlar yapan Rekabet Kurumu, bugün tam 32 tane dev firma hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Rekabet Kurumu'ndan gelen açıklamaya göre bu soruşturma çalışan ücretlerinin azalmasına veya baskılanmasına neden olduğu için açılmış.

Aralarında sahibinden.com, Yemeksepeti, Mynet, NTV, Google, Peak, Migros ve Getir gibi yakından bildiğimiz firmaların yer aldığı bu soruşturmanın akıbetinin nasıl olacağı ve firmaların nasıl bir savunma yapacağını kestirmek şimdiden güç.

Rekabet Kurumu konuyla ilgili olarak; "İş gücü piyasasına yönelik olarak 4054 sayılı Kanun'un ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla resen yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulu'nda karara bağlanmıştır." ifadesini kullandı. Bunun şimdilik bir soruşturma olduğunu ve listede ismi yer alan tüm firmaların ceza almayacağını belirtelim. Gerekli araştırma yapılacak ve firmalara buna göre ceza kesilecek.

Aşağıdan Rekabet Kurumu'nun soruşturma başlattığı firmaların listesine ulaşabilirsiniz.
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k