banner158

Ruhsatlı silahlara dikkat

Ruhsatlı tabancalar ve tüfeklerinin muhafazasındaki eksiklik ve yanlışlıklardan kaynaklanan yaralanma ve ölüm olaylarının arttığı belirtildi.

Ruhsatlı silahlara dikkat
banner192

Konuyla ilgili olarak Aydın Valiliği"nden yapılanan açıklamada, “Ülkemiz genelinde tabanca veya av tüfekleri ile dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana gelen yaralanma ve ölüm olayları hakkındaki haberler, basın ve yayın organlarında sıkça yer bulmaktadır.Bundan dolayı bir çok aile mağdur olmakla birlikte, küçük yaştaki evlatlarımızı kaybetmekte veya sakat kalmalarına sebep olunmaktadır.Son dönemlerde İlimiz merkez ve ilçelerinde de bulundurma veya taşıma ruhsatlı tabancalar ile ruhsatlı av tüfeklerinin muhafazasındaki eksiklik ve yanlışlıklardan kaynaklanan yaralanma ve ölüm olaylarının meydana geldiği görülmektedir” denildi.
Aydın ve ilçelerinde de üzüntü verici olayların tekrarlanmaması amacıyla ruhsatlı tabanca ve av tüfeklerinin muhafazasında dikkatli olunması istenilen açıklamada, “Tabancanızı veya av tüfeğinizi kilitli dolap veya çelik kasa içerisinde saklayınız. Tabancanızı veya av tüfeğinizi çocukların aleni olarak göremeyeceği ve ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Tabancanızı veya av tüfeğinizi namluya mermi sürülü olmadan ve boş olduğundan kesin emin olarak mutlaka şarjöründen ayrı saklayınız. Tabancanızı veya av tüfeğinizi başkaları tarafından kullanılmasını engelleyen tetik kilidi ile kilitleyerek saklayınız. Tabancanızın veya av tüfeğinizin bakımını çocukları özendirecek şekilde onların bulunduğu bir ortamda yapmayınız. İnsanların bulunduğu ortamlarda tabancanızı veya av tüfeğinizi teşhir etmekten ve kurcalamaktan kaçınınız. Tabancanızı veya av tüfeğinizi bakmak ya da incelemek amacıyla bile olsa diğer kişilere kesinlikle vermeyiniz. 8- Boş olsa bile tabancanızı veya av tüfeğinizi insanlara veya canlılara doğrultmayınız. Tabancanızı veya av tüfeğinizi kesinlikle şaka yapmada kullanmayınız” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2010, 12:08
banner184