banner339
banner274

Restorasyon çalışmaları

Aydın’ın en eski tarihi yapılarından birisi olarak bilinen ve kırmızı tuğladan yapılmış minaresi ile halk arasında ‘Kırmızı Minareli Camii’ anılan Ahmet Şemsi Paşa Camii’nde restorasyon çalışmaları başlatıldı.

Restorasyon çalışmaları
banner328

Barındırdığı medeniyetlerle Türkiye"nin en fazla kültürel mirasa sahip olan illerinden bir tanesi olan Aydın"da bulunan tarihi eserlerin gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen restorasyon çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Devam eden çalışmalar kapsamında son olarak Hicri Takvime göre 1659, Miladi Takvime göre de 1059 yılında yapılan ve sahip olduğu kırmızı tuğlalı minaresi ile halk arasında “Kırmızı Minareli Cami” olarak adlandırılan Ahmet Şemsi Paşa Camii bakıma alındı.
Aydın"ın tarihi camilerinden olan Kırmızı Minareli Camii"nin iç ve dış cephesinde yapılan geniş çaplı restorasyon çalışmaları Vakıflar Genel Müdürlüğü"nden gelen ödenek sayesinde yaptırılıyor. Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü"nün kontrolünde gerçekleştirilen çalışmalar; Mühendislik firması ile yapılan sözleşmeye göre 3 Eylül tarihinde sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2010, 16:23
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k