banner83

realme telefonların Türkiye fiyatı belli oldu

realme telefonların Türkiye fiyatı belli oldu
banner94
banner26


Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız realme markasının Türkiye'deki macerası resmi olarak başladı. Türkiye pazarında faaliyetlerine başlayan marka,  Türkiye'deki faaliyetlerini İstanbul'da düzenlediği bir basın toplantısı ile duyurdu. 

Türkiye pazarına üç farklı modelle giriş yapan markada bu ürünlerle ilgili bilgileri realme Türkiye Satış Direktörü Doğan Dedeoğlu tarafından verildi. Markanın Türkiye pazarına sunacağı ilk telefon realme XT modeli oldu. Bu telefonun en önemli özelliği ise dünyanın 64 MP çözünürlüklü ilk cep telefonu modeli olması. 
banner103Dörtlü kamera (ana kamera, ultra geniş açı, mokra ve alan derinliği kamerası), 6.4 inç ekran boyutu, 8 GB RAM, ekrandan parmak izi okuma, Snapdragon 712 işlemci, Color OS 6 arayüzü, 4000 mAh pil, 16 MP ön kamera,  Vooc 3.0 ile 80 dakikada yüzde 43 şarj olan  realme XT cep telefonunun 128 GB depolama kapasiteli sürümünün Türkiye fiyatı 2.999 TL olarak açıklandı. Markanın Türkiye pazarında satışa sunduğu ikinci cep telefonu ise realme 5 Pro modeli oluyor. Damla çentikli telefonun 128 GB depolama alanına sahip olan sürümünün Türkiye fiyatı ise 1.899 TL olarak açıklandı.

realme'nin Türkiye pazarında satışa sunduğu üçüncü telefon ise realme C2 modeli oluyor. Uygun fiyatlı bir model olan C2'nin depolama kapasitesi 64 GB. realme C2 modelinin Türkiye fiyatı ise 1,399 TL olarak açıklandı.

banner102