banner158
banner218

Ramazanda gıda yardımı

Aydın Valiliği Ramazan ayı içerisinde 10 bin 857 aileye gıda paketi ve ihtiyaç sahiplerine 617 bin TL nakit yardımı yapılacak.

Ramazanda gıda yardımı
banner216

Bugün başlayan Ramazan ayı içerisinde Aydın Valiliği"nden yapılacak yardımlarla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Kardeşlik ve sevgi bağlarının, güçlendiği, ruhlarımızın güzel telkinlere ve uyarıcı öğütlere açık olduğu, manevi duygularımızın canlılık kazandığı mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Aydın ili ve ilçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızca, Ramazan ayı münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da gıda dağıtımı yapılması planlanmış ve bu kapsamda ihtiyaç sahibi 10 bin 857 aileye gıda paketi dağıtımı ve nakit para yardımı yapılması kararlaştırılmıştır. Ramazan ayı içerisinde gıda paketlerinin dağıtımı adreslere bizzat teslim edilmek suretiyle, rencide etmeden gerçekleştirilecektir. Ayrıca, ihtiyaç sahibi olduğu yine vakfımızca tespit edilen ailelere nakdi olarak 617 bin 250 TL nakit yardımı yapılmasına karar verilmiş olup bu yardımlar da Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi kişilere zamanında ulaştırılacaktır. İl ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarımızca, Ramazan ayı boyunca fakru zaruret içerisindeki vatandaşlarımıza yardımlarımız sürdürülecektir” denildi.
Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü"nce yapılacak yardımlara da yer verilen açıklamada, “Vakıflar Bölge Müdürlümüzce de ihtiyaç sahibi ailelere 71bin 504 TL tutarında bin 572 koli kuru gıda yardımı, 63 öğrenciye toplam 22bin 050 TL eğitim yardımı ile engelli- yetim maaşı olarak da 50 kişiye toplam 106 bin 809 TL nakit yardımı yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2010, 12:41