banner339
banner313

Popüler sosyal medya platformu kripto para yasağı getirdi!

Çin'in önde gelen sosyal medya platformu, kripto para borsaları için arama sonuçlarını görüntülemeyi durdurdu.

Popüler sosyal medya platformu kripto para yasağı getirdi!
banner448
banner451


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Bugün gelen raporlara göre Çin’in bir milyardan fazla kullanıcısı olan “süper uygulaması” WeChat kripto paraya yönelik şaşırtıcı bir karar aldı. Platform Huobi, Binance ve diğer kripto para borsaları için aramaları yasakladı.

WeChat, Çin’de geliştirilen ve aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Çin’in en popüler mesajlaşma uygulaması. WeChat sadece bir mesajlaşma servisi olarak yola çıkmıştı. Daha sonra uygulamanın kullanım amacı genişledi. Uygulama üzerinden uçuş rezervasyonu yapmak ya da ödeme yapmak gibi her şey yapılabiliyor.

Çin'de kripto paralara yönelik ambargolar devam ediyor.  Pek çok kripto para borsası Çinli kullanıcıların ticaret yapmasını yasaklamak için harekete geçmişti. İlk hareket Huobi’den gelmişti. Huobi, yasaklamaların ardından yaptığı duyuruyla birlikte yıl sonuna kadar tüm Çinli kullanıcıların hesaplarını kaldıracağını bildirdi.

Bir WeChat grubunda, Huobi’nin kurucusu Leon Li, geçtiğimiz günlerde borsanın baş döndürücü baskı nedeniyle Çin’den sonsuza dek ayrılacağını açıkladı. Popüler kripto para borsası Huobi, Temmuz ayı sonlarında, 2013 yılında kurulan Pekin varlığını da feshetti. Bunların ardından Çin’deki kripto para sektörüne yasak getiren bir sonraki isim popüler bir platform olan WeChat oldu. Aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan platform Çin'de en popüler platformlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla buraya yapılan bir yasak büyük bir adım demek. Huobi, Binance, Ouyi dahil ülkedeki tüm borsalara arama motorunda ambargo uygulamaya başladı. Bu borsalarla alakalı herhangi bir kelime WeChat’in Çin’deki sürümünde aratılamayacak. 
banner218