banner158

Polat'tan Soylu'ya eleştiri

DP Aydın İl Başkanı Engin Polat, DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun referandum sürecinde yaptığı açıklamaların DP’yi değil, kendisini bağladığını belirtti.

Polat'tan Soylu'ya eleştiri

12 Eylül"de yapılacak olan referandum çalışmalarının tüm siyasi partilerde olduğu gibi DP"de de devam ettiğini belirten Engin Polat, “Bu çalışmaları yaparken halkın büyük çoğunluğunun referandum değil de artan terör ve işsizlik ile zor durumda olan sanayi, turizm ve tarıma önem verdiğini gördük. Bu süreçte Aydın teşkilatı olarak bizi rahatsız eden en temel olaylardan biri eski genel başkan Süleyman Soylu"nun yapmış olduğu açıklamadır. Bu partinin kültürüne ve geleneklerine aykırı olarak hareket etmek yanlıştır. Bu oylamada vicdan hürriyetine göre herkes evet ya da hayır diyebilir, kimseyi bundan dolayı suçlayamayız. Ama Sayın Soylu, bunu abartarak, bir siyasi parti lideri gibi sınırsızca hareket etmesini Aydın teşkilatı olarak kabul etmiyoruz. Keşke bu çalışmasını yerel seçimlerde partimiz için yapsaydı belki o zaman daha iyi sonuçlar alırdık ve kendiside kongreyi kazanıp görevine devam ederdi. Bundan dolayı kamuoyu bilsin ki Sayın Soylu"nun yaptığı açıklama kendisini bağlamaktadır” dedi.
Soylu"nun referandum çalışmalarını kendi parti teşkilatlarını ziyaret ederek yapmamasından rahatsızlık duyduklarını iddia eden Polat, “Sayın Soylu, Kuşadası"nda bir konferans vermiştir. Aynı olay yakın zamanda da Aydın"da planlanmaktadır. Bizim teşkilat olarak Sayın Soylu"ya tavsiyemiz kararı ne olursa olsun, onu kendi teşkilatıyla paylaşsın. Yoksa ona 18 ay hizmet eden bu taban asla affetmeyecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2010, 13:13
banner192