banner339
banner313

PES oyunu tarih oluyor! Tamamen ücretsiz eFootball geliyor

Konami, uzun süredir devam eden futbol serisindeki bir sonraki oyunun ücretsiz oynanacağını ve yeni bir isme sahip olacağını duyurdu.

PES oyunu tarih oluyor! Tamamen ücretsiz eFootball geliyor
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Konami, PES 2020 ile bir çok değişiklik getiriyor. Efsanevi PES futbol oyunu tarihe karışacak. Onun yerine eFootball adı altında yeni bir dönem başlayacak. İşin en ilgi çeken kısmı ise oyuncular artık para ödemek zorunda kalmayacak.

Yeni oyun sonbaharda PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC'de, ardından iOS ve Android sürümleriyle piyasaya sürülecek. Konami, oyun ücretsiz olacak olsa da lansmandan sonra daha fazla içerik ve oyun modunun yayınlanacağını ve bunlardan bazılarının paraya mal olacağını da ekledi.

Şirketin bugün yaptığı açıklamaya göre “Gelecekte, belirli oyun modları isteğe bağlı DLC olarak satılacak ve oyunculara kendi ilgi alanlarını takip eden bir deneyim oluşturma özgürlüğü verecek.” Oyunun tüm sürümleri çapraz platform desteğine sahip olacak. Yani siz mobilde oynarken karşınızdaki oyuncu aynı oyuna PC'den katılabilecek.

Sonbaharın ilerleyen saatlerinde zamanlarında şirket çevrimiçi ligler için destek ve PES oyunlarındaki myClub moduna benzer bir takım oluşturma modu ekleyecek. 

Konami, oyunun ayrıca "oyuncuların sahada yaptığı hareketleri gerçek zamanlı olarak animasyona dönüştüren" Motion Matching adlı yeni bir teknoloji ekliyor. EA, HyperMotion adını verdiği benzer bir teknolojiyi yaklaşmakta olan FIFA 22'de uyguluyor. Konami, uzun süredir devam eden Pro Evolution Soccer (PES) serisini, eFootball olarak adlandıracak.
banner218