banner274

Oyun ekibine yoğun ilgi

Her yıl Türkiye’nin çeşitli yerlerinde katıldıkları festival ve etkinliklerde Söke’nin ismini duyuran Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibi son olarak Akşehir Nasrettin Hoca Festivaline katıldı.

Oyun ekibine yoğun ilgi

Mayıs ayında Balıkesir, Haziran ayında Eşme Kilim Kültür ve Sanat Festivali, Temmuz ayında Akşehir Nasrettin Hoca Festivali"ne katılan Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibi adından söz ettirmeye devam ediyor. Başarılı çalışmaları ile beğeni toplayan halk oyunları ekibi davet üzerine davet alırken, şimdiden Balıkesir Sındırgı için hazırlıklara başladı.
Bahar aylarının başlarından itibaren davetlerin gelmeye başladığını ifade eden Söke belediyesi halk Oyunları Ekibi sorumlu eğitmeni Mustafa Avcıoğlu; “Katıldığımız festivallerin yanında davet alıp da katılamadığımız çok sayıda festival ve etkinlikler oluyor. İmkanlarımız ölçüsünde katıldığımız festivallerde Sökemizi en güzel şekilde temsil etmeye gayret ediyoruz. Alınan çok sayıda davet ekibimizin kalitesini gösteriyor. Gelen davetlere katılmamızı sağlayan başta Söke Belediye Başkanımız Necdet Özekmekçi olmak üzere belediye yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.-iha

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2010, 18:46