banner83

Organların yeri belli oldu

Köşk'te geçirdiği trafik kazasının ardından beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 15 yaşındaki Enes’in organlarının nerelere gönderileceği belli oldu.

Organların yeri belli oldu
banner94
banner26

Aydın Devlet Hastanesinde görevli İl Organ Koordinatörü Mehmet Nuri Oğan, bu sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 15 yaşındaki Enes Malik Akın'ın hangi organlarının alınacağının belli olduğunu bildirdi. Oğan; kalp ve akciğerinin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine, karaciğer ve bir böbreğinin 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne gönderileceğini ifade eden Oğan, diğer böbreğin ise kullanılabilir olup olmamasına bakılacağını, kullanılabilir durumda olması durumda Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Sistemi'ne sunularak alıcı bekleneceğini belirtti. Oğan, daha önce alınması kararlaştırılan pankreastan ise vazgeçildiğini sözlerine ekledi.
Bilindiği gibi; Aydın'ın Köşk ilçesi yakınlarında 4 Nisan'da trafik kazası geçiren 15 yaşındaki Enes Malik Akın, Aydın Devlet Hastanesinde üç gün boyunca sürdürdüğü hayatta kalma mücadelesi kaybetmiş, beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi tarafından organları bağışlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2009, 17:17

banner102