banner339
banner274

Oppo yeni teknolojisi ile rakipsiz kalabilir!

Oppo firmasının şarj teknolojileri üzerindeki çalışmaları devam ediyor. Detayları aktarıyoruz.

Oppo yeni teknolojisi ile rakipsiz kalabilir!
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Bugün Oppo, hızlı şarj sırasında pil güvenliğini sağlamayı amaçlayan yeni şarj teknolojilerini duyurdu.

Oppo yaptığı açıklamada, kendi donanımını ve yapay zeka yazılımını kullanan bir pilin 1500 döngüden sonra kapasitesinin yalnızca %20'sini kaybedeceğini ve bu da kullanıcıların gereksinimlerini %300 oranında karşılayacağını iddia etti.

Bir pil mahfazasında iki hücrenin gruplandırılması olan teknoloji, çift dahili dizi hücre ile bir polimer tabakası içeriyor. Bu sistem iki hücrenin birbirinden bağımsız olarak çalışmasına izin veriyor. İçerisinde bir pil güvenlik algılama çipi de yer alıyor. Bu çip, anormal voltaj düşüşlerini algılayacak ve pili kontrol ettirmeniz veya değiştirmeniz gerektiğinde sizi uyaracaktır.Oppo bu sistem ile, akıllı şarj, farklı pil kapasiteleri ve şarj adaptörleri için en iyi şarj akımını dinamik olarak düzenlemeyi vaat ediyor. İzin verilen en düşük ısı ile en iyi akımı karşılaştıracak bu sistem güzel görünüyor. Isıdan bahsetmişken Oppo, düşük empedanslı bir sigorta kullanarak ısı üretimini yarıya indirmeyi başardığını da sözlerine ekledi.

Oppo ilk kez telefonlarının devrelerine (muhtemelen şarj cihazlarına da) galyum nitrür uygulayacak. GaN, silikondan daha iyi voltaj direnci sunuyor, bu da daha küçük şarj cihazları olacağı ve akımı aktarmada daha verimli olacağı anlamına geliyor. Kısaca, daha az ısı olacağı için daha az enerji kaybedeceği demek.

Son olarak Oppo, bu teknolojileri kullanarak 65W şarjın artık %20 daha hızlı olduğunu ve 30 dakikada 4.500mAh pili doldurmayı başardığını iddia etti.

Oppo'nun yeni şarj sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
banner218