banner83

Ölçenoğlu'nun hayalleri yarım kaldı

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Buharkent’tin MHP’li Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu’dan geriye her ortamda dile getirdiği jeotermal ve üniversite hayalleri kaldı.

Ölçenoğlu'nun hayalleri yarım kaldı
banner94
banner26

Taziyeleri kabul eden acılı eş Zişan Ölçenoğlu, Vali Al’dan kocasının gerçekleştirmek için büyük mücadele verdiği hayallerinin gerçeğe dönüştürülmesini istedi.
Buharkent Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu’nun vefat haberini alan Aydın Valisi Kerem Al, Başkan Ölçenoğlu'nun cenazesinin Nazilli Devlet Hastanesi’nden alınıp Buharkent'e götürülmesinin ardından Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Buharkent Kaymakamı Osman Bilgin ile birlikte aileyi evlerinde ziyaret etti. Başkan Ölçenoğlu’nun eşi Zişan Ölçenoğlu, Aydın Valisi Kerem Al'ın kendisini taziye ziyaretinde eşinin yarım kalan projelerinin tamamlanmasını istedi.
Eşinin Buharkent için büyük hayalleri olduğunu ifade eden Zişan Ölçenoğlu, Başkan Ölçenoğlu’nun ilçeye jeotermal ve üniversite kazandırmak için mücadele verdiğini belirterek, “Hayatta iken en çok istediği ilçeye jeotermal sıcak suyu ilçeye getirmek, Yüksekokul kazandırmaktı. Bunun için mücadele ediyordu. Yüksekokulu ise neredeyse tamamlamış ve önümüzdeki yıl öğrenci gelmesi için YÖK’e başvurmuştu. Ayrıca ilçede yüksek olan boşanma oranını düşürmek için bakanlığa proje sunmuş ve projesi kabul edilmişti. Buharkent için çok güzel projeleri vardı. Bizden sürekli ‘hakkınızı helal edin. ilçeye hizmet edeceğim derken sizleri ihmal ediyorum. En büyük hayalim projelerimi tamamlamak’ diyordu. Yaklaşık 10 gündür ağır griple mücadele ediyordu. Hatta geçtiğimiz gün Vali Bey geliyor diyerek elinde serum iğneleriyle Kaymakamlıktaki toplantıya gitmişti. Ağır soğuk algınlığı olmasına rağmen işinin başından ayrılmadı. Son olarak geçtiğimiz gün Kur'an-ı Kerim'i hatim etti ve Salı sabahı da Fransa'ya gidecekti. Sizlerden de çok memnundu. Benim onun adına sizden isteğim; onun bize vasiyet ettiği 2 projeyi tamamlamanız. Hayatta en çok istediği şey buydu” dedi.
“TORUNLARINI BİRDE BUHARKENT’İ ÇOK SEVİYORDU”

banner103
Eşinin 2005 yılında kalp krizi geçirdiğini ve anjiyo olduğunu ifade eden Zişan Ölçenoğlu “MTA'dan 1996 yılında emekli olduktan sonra İzmir'e yerleştik. İzmir'deyken 2005 yılında kalp krizi geçirdiğinden bu yana yine çalışmasına devam etti. Yüksek Maden Mühendisi olarak Türkiye'nin ve Dünya'nın en derin sondajını Denizli Babadağ'da Zorlu Holding için yaptı. 2008 yılında da doğduğu Buharkent'e gelip ilçesini geliştirmek, altında bulunan sıcak suyu ilçeye kazandırmak için belediye başkanı olmak istediğini söyledi. Seçimlerden bir yıl önce 2008 yılında buraya yerleştik ve MHP'den belediye başkanı seçildi. İki kızımız var. Maddi durumumuz çok iyi ve kendisi 5 dil bildiği için durmadan da okuyordu. Karıncayı incitecek bir insan değildi ve kendisi için kötü düşünenlere dahi iyi niyetle yaklaşırdı. İki kızı ve torunları onun her şeyiydi. Benim mutluluğum torunlarım ve ilçemin sorunlarının çözülmesi diye sürekli konuşurdu. Durmadan sen mutlu ol, senin yüzün gülsün, torunlarımın yüzü gülsün yeter. Sizleri çok seviyorum diyordu” diye konuştu.

“HİZMETLERİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Ölçenoğlu ailesine taziye dileklerini ileten Vali Kerem Al, en son geçtiğimiz hafta içerisinde kendisini Başkan Ölçenoğlu ile görüştüğünü anımsatarak, şunları söyledi: Geçtiğimiz gün Kaymakamlığa yaptığımız ziyaretin ardından kendisinden istediğim projeyi hemen hazırlayarak bana gelmişti. Ağır grip geçirdiğini biliyorum. Zaten kendisini Buharkent'te gördüğümde hastaneden çıkarak gelmişti. Kendisine ne gerek vardı başkan dinlen demiştim. Çalışmalarını takdirle takip ediyordum. Hepimizin başı sağ olsun. Ölümü bizleri çok üzdü. Hizmetlerinin takipçisi olacağız”

20120207ay515687_03.jpg

20120207ay515687_05.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2012, 11:27

banner102