banner158

Okuma yazma kursu

Nazilli ilçe Halk Eğitim Merkezi tarafından Sümer İlköğretim Okulu’nda açılan okuma-yazma kursunu başarı ile bitiren 13 kursiyer sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Okuma yazma kursu
banner152

Ana-Kız Okuldayız Kampanyası çerçevesinde Nazilli'de Sümer İlköğretim okulunda açılan dördüncü kurs sonunda toplam 13 kursiyer daha öğretmenleri Abdullah Bedeloğlu sayesinde iki buçuk aylık bir süre içerisinde okuma yazma öğrenerek okur-yazar belgesi aldılar.
Nazilli Kaymakam Caner Yıldız yaptığı konuşmasında; “Nazilli"de 13 okuma-yazma bilmeyen vatandaşımız daha eksildi. Nazilli'de 10 tanesi 2. kademe olmak üzere toplam 35 adet okuma yazma kursu açtık. Bu kurslarımızda bin 860 bay-bayan, genç-yaşlı kursiyerlerimiz okuma yazma öğrendiler. İstek ve talepler doğrultusunda okuma yazma kurslarımız devam edecektir. Nazilli eğitim ve öğretim alanında iyi yolda gidiyor. Türkiye başarıları elde ediyor. Bilindiği gibi Aydın Türkiye 3. oldu. Şimdi de yine Nazilli olarak 7 ve 8 sınıfların katıldığı SBS sınavlarında Türkiye dereceleri bekliyoruz” dedi.
AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, okuma-yazma kursunu tamamlayan 38 yaşındaki Elif Demir"e eline aldığı hikaye kitabından belirli yerleri okuttu. Adeta sınav yapan Milletvekili Ahmet Ertürk, başarılı olan bayanları tebrik ederek okuma-yazmayı unutmamaları için her gün kitap ve gazete okumalarını tavsiye etti.
Kursiyerlerin belgelerini AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan tarafından verildi. Kursiyerlere ayrıca hediye olarak eşofman takımı, spor ayakkabı verildi. iha

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2010, 17:46