banner339
banner313

Okullar dezenfekte edildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda gripten korunma ve yayılmasının önlenmesi için yapılan çalışmalar yurt genelinde olduğu gibi Nazilli’de de devam ediyor.

Okullar dezenfekte edildi
banner401
banner427

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, son günlerde artan hastalıklar ve yeni domuz gribi hastalığı ve okullarda olabilecek kene ve bit gibi haşerelerin önlemini almak için belediye bünyesinde sağlık servisi ve belediye tabibin çalışmaları ile ilçemizde bulunan 40 okul, halk eğitim merkezi ve ilçe kütüphanesi dezenfeksiyon işlerine tabi tutulmuş aynı zamanda okulların hafta sonu tatil olması vesilesi ile tüm okul binalarının içi dezenfekte yapılarak okul bahçesindeki yeşil alanlara kene ilaçlamaları yapıldığını belirtti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Okullar da okuyan çocuklarımızın sağlığını düşünmek ilkelerimizden birisidir. Sağlık konusunda belediye başkanı olarak önlemini almak ilk hedeflerimden bir tanesidir. Çocuklarımız sağlıklı ortamda eğitimlerini tamamlamaları gerekir. Özellikle televizyonlarda da izlediğimiz gibi hastalıklar genelde ilköğretim öğrencisi çocuklarımızda görülmektedir. Belediyemiz olarak çocuklarımızı korumak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2009, 14:41
banner218