banner339
banner274

Nazilli'ye şehitler abidesi

Nazilli Belediyesi tarafından Eğriboyun Şehitler Mezarlığı'nın girişine milli mücadeleyi anlatan Şehitler Abidesi yaptırılıyor.

Nazilli'ye şehitler abidesi
banner401
banner427

Nazilli Belediyesi"nin 1 ay gibi kısa bir sürede tamamladığı Şehitler Abidesinin yapımında Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçe Müdürlüğü teknik elemanlarınca çalışmaları gerçekleştirilen Şehitler Abidesinin resim figürlerini Emekli Sanat Tarihi Öğretmeni, Heykeltıraş Mustafa Çerçi gerçekleştirdi. Şehitler Abidesinin Çevre Düzenlemesinin kaldığı belirtildi.

Şehitler Abidesi ile ilgili bir açıklama yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Vatani görevinde şehit düşen kardeşlerimiz için Eğriboyun mezarlığında bulunan Şehitler Mezarlığının girişine Şehitler Abidesi yapdık. Tamamen Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçe Müdürlüğü teknik elemanlarınca çalışmaları gerçekleştirilen Şehitler Abidesinin resim figürlerini Emekli Sanat Tarihi Öğretmeni, Heykeltıraş Mustafa Çerçi gerçekleştirmiştir. Bizleri gece gündüz koruyan ve bu vatani görev uğruna şehit olan kardeşlerimizin anısına Nazillimize yakışır bir şehitler abidesi kazandırılmıştır. Yapımında son aşamalara geldik şuanda çevre düzenlemesi kalmıştır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2009, 18:49
banner218