banner339
banner313

Nazilli'de şaşırtan sandık

İsabeyli'nin Yeşildere Mahallesi'ndeki bir sandık dolu çıktı.

Nazilli'de şaşırtan sandık
banner448
banner427

Seçim kurulu ve jandarma tarafından yapılan kontrolde sandıktaki oyların 2004 yılı yerel seçimlerinde kullanılan oylar olduğu tespit edildi. Güvenlik güçleri tarafından el konulan olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Bugün sabah saatlerinde Aydın il genelinde oy verme işlemleri normal olarak başladı. Ancak Nazilli ilçesine bağlı İsabeyli beldesi Yeşildere Mahallesi'nde bulunan İzci Evi'nde kurulu 1270 nolu sandığı kontrol eden görevliler, sandığın içerisinde 20 adet zarf gördü. Bunun üzerine hemen tutanak tutan görevliler durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri ile birlikte yapılan kontrolde sandıktaki oyların 2004 yılı yerel seçimlerinde il genel meclisi üyeliği seçimi için kullanılan oylar
olduğu tespit edildi. 5 yılı önceki seçimlerin oldukça çekişmeli geçtiğini belirten bazı vatandaşlar, bu olayla birlikte geçen seçimlerde adaylarının haklarının yenildiğini iddia ettiler.
Konuyla ilgili açıklama yapan 1270 nolu sandık başkanı Nevzat Demirkaya, "Sabah oy verme işlemi öncesi sandıkları açıp kurulla birlikte son kontrolü yaptık. Ancak sandığın birinde çok miktarda zarf çıkınca durumu hemen seçim kuruluna bildirdik. Jandarma tarafından da el konulan olayda, sandıktaki oyları saydık. 270 adet İl Genel Meclisi oyu çıktı. Konuyla ilgili tahkikat ilgililer tarafından sürdürülüyor. 270 adet oy bir belde için küçümsenemeyecek bir rakam. Jandarma sandıkta çıkan 5 yıl öncesine ait
oyları el koydu. Yapılan çalışmaların ardından 1270 nolu sandıkta oy verme işlemleri başladı" diyerek olayı anlattı. 1270 nolu sandığa oy kullanmak için gelen vatandaşlar olayı duyduklarında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Bazı vatandaşlar ise geçen seçimlerde il genel meclisi adaylarının bu durum karşısında haksızlığa uğradıklarını ifade ederek sitemlerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2009, 17:03
banner218