banner158
banner218

Nazilli'de emekliler günü

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şubesi Başkanı A. Cahit Coşkun, “Emekliler Günü”nde emeklilerin sorunlarının çözülmesini istediklerini belirtti.

Nazilli'de emekliler günü
banner216

30 Haziran Emekliler Günü nedeniyle bir açıklama yapan TÜED Nazilli Şube Başkanı A. Cahit Coşkun, “Emeklilerin bu günkü durumu ortadadır. Sosyal Güvenlik Kurumları iflasın eşiğinde olup çözüm bulunmamaktadır. Son günlerde artan terör olayları sadece güvenlik güçlerinin tartışması gereken olay değildir, Ekonomik ve Sosyal Güvenlik Konseyi acilen toplanmalıdır. Her gün birkaç eve düşen yangın bütün Türkiye'nin canını yakmaktadır. Genç yaşta yitirdiğimiz evlatlarımızın acısı yüreğimizi yakmaktadır. Yaslarımız ve yaşam tecrübelerimiz nedeniyle toplumun en olgun ve duyarlı kesiminin temsilcisi olarak, terör sorunu başta olmak üzere ülkemizin bütün sorunlarının çözümü için üzerimize düşecek her türlü göreve hazırız gerekirse sınır boylarında nöbet bekleyecek inanç ve kararlığa sahip olduğumuzun da bilinmesini istiyoruz. Ülkemizin savunması söz konusu ise bizler her türlü göreve hazırız, gerekirse mayınlı arazilerde önden biz yürürüz ve evlatlarımızı yol açarız” dedi.

AYDEM"E ÇAĞRI
AYDEM"e defalarca müracaat etmelerine rağmen halen ödemelerin emekli aylıklarına göre düzenlenmediğini iddia eden Coşkun, “Emekliler bu ülkenin 1. Sınıf Vatandaşı Konumunda ise yetkililerde emeklinin sorunlarına çözüm getirmelidir. Bu yanlış en kısa zamanda düzeltilmeli ve emeklilerimizin maaşları insanca yaşam sürdürebilecekleri bir noktaya yükseltilmelidir. Başta devletimiz olmak üzere herkesin, her alanda tecrübesine ve bilgisine ihtiyaç hissettiği emeklilerimize hak ettikleri saygıyı göstermesini bekliyor ve tüm emeklilerimizin Emekliler Günü"nü kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2010, 21:02