banner339
banner274

Nazilli Belediye'den uyarı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli’de insanların huzuru ve sağlığı için gürültüyle mücadele yapılacağını belirtti.

Nazilli Belediye'den uyarı
banner341

Nazilli Halkının huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 2010 yılının; 'Gürültüyle Mücadele Yılı' ilan edildiğini hatırlatan Başkan Haluk Alıcık, bu noktada da 'Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği' kapsamında çevresel gürültü ile mücadele amaçlı çalışmaların hız kazandığını anlattı.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık yaptığı açıklamasında; “20872 sayılı çevre kanununun 14.maddesi çerçevesinde Çevresel gürültünün değerlendirilmesi ve yönetimi yönetmeliği yayınlanmıştır. Çevre ve Orman Bakanlığının Çevre Yönetim Genel Müdürlüğünün 21 Mayıs 2009 tarih ve 03-8239-30950 yazısı ile yayınlanan iş termin planına göre özellikle şikâyetlere mahallinde ve kısa sürede çözüm getirmek için nüfusu 50 bin üzerinde olan belediyelerde yetki devri yapılması istenmiş olup 2 personelimiz A2 tipi mühendislik akustiği sertifikası eğitimi aldılar. Belediye sınırları içinde bulunan tüm gürültü kaynaklarındaki şikâyetlerin değerlendirilmesi ve denetim konuları göz önünde bulundurularak ileriye yönelik en uygun gürültü ölçüm ekipmanını satın aldık. Gürültü ölçüm cihazımız 22-140 desibel ölçüm aralıkların da çalışabilmektedir. Bu özelliklerin yanında rüzgâr ve nemi de ölçen cihazımız mevcuttur. Bunun sonucunda yönetmeliğin verdiği değer (insan sağlığını bozmayacak) 35dBA (desibel) – 70 dBA (desibel) arası olmalıdır. Bu değerler aşıldığında belediyemizce gürültü önlemleri alınıp gerekli uyarı ve denetimler yapılacaktır” dedi. iha

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2010, 17:11
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k