banner339
banner313

Nasıl yapılır! Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlara ROM yükleme işlemleri!

Nasıl yapılır serimize verdiğimiz uzunca bir aranın ardından herkesin merakla beklediği bir konu hakkında serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dikkat! Bu serimiz sizi Xiaomi ustası yapabilir!

Nasıl yapılır! Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlara ROM yükleme işlemleri!
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Bu yazımızda, MIUI 12.5/MIUI 12.5 Enhanced Edition'ı manuel olarak Redmi/Poco/Mi akıllı telefonlarınıza nasıl indirip kuracağınız konusunda sizlere bir kılavuz sunuyoruz.

Xiaomi, Çin'de 10 Ağustos 2021 tarihindeki MIUI Pad lansmanında MIUI 12.5'in geliştirilmiş sürümünü tanıtmıştı. Bu güncelleme ile sisteme bazı özellikler eklenmişti. (Bkz Sıvı Depolama ve Akıllı Denge)

Öncelikle modelimize karşılık gelen MIUI 12.5/MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesini indirmeniz gerekiyor. İndirme linklerini sitemizde sunduğumuz bağlantılardan temin edebilirsiniz. Bu linkleri bulmak için sitemizde arama yapabilir veya buradaki bağlantıdan indirme linkleri bulunan haberlere ulaşabilirsiniz.

Telefonunuza uygun ROM'u bulduktan sonraki işlemler aslında çok basittir. Sitemizin haricinde bulduğunuz ROM'ları da bu yöntemlerle telefonunuza kurabilirsiniz. Yalnız kurma işlemine başlamadan önce ROM'unuzun telefonunuza uygun olması elzem arz etmekte. Şayet yanlış ROM'u flashlarsanız telefonunuz brick olabilir. Böyle bir durumda sizin başınız ağrıyabilir ve telefonunuzu komple sıfırlama ihtiyacı duyabilirsiniz.

Cihazınız da bu sorunla karşılaşırsanız dahi hemen telaş olmanıza gerek yok. Telefonunuzu Recovery mod'da açıp telefonunuzu temizledikten (Wipe işlemi vb.) sonra orjinal ROM'unuzu Xiaomi'nin sitesinden indirip cihazınıza tekrar kurabilirsiniz. Ancak verileriniz tamamen kaybolacaktır. Bu işlemlere başlamadan önce sistem yedeğini almayı unutmayın.

ROM'u indirdikten sonra, Redmi/Poco/Mi akıllı telefonlarımıza yüklememiz yeterli. Bunu yapmak için, aşağıda verilen adımları izlemeniz gerekiyor:

ROM linklerini ve yüklemesinden kısaca bahsettik. Sizlerden ricamız herhangi bir sorun ile karşılaşmamk için biraz daha sabredip güncellemenin gelmesini beklemeniz. Ancak ben bekleyemem diyenlerdenseniz yazımızdaki adımlar ile güncellemeye kavuşabilirsiniz.

Değerli yorumlarınızı aşağıda belirtmeyi unutmayın.
banner218