banner158

N11.com'dan Put Adam açıklaması

İçeriğinde Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunan 'Put Adam' adlı kitabın satışı nedeniyle hakkında boykot çağrısı yapılan e-ticaret sitesi N11.com'dan açıklama geldi.

N11.com'dan Put Adam açıklaması
banner152


Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili hakaret içeren ifadelerin bulunduğu Put Adam isimli kitabın satışı ile ilgili olarak e-ticaret sitesi N11.com'dan açıklama geldi. n11.com tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, kitabın satışının durdurulduğunu, satıcının mağazasının kapatılarak kurumla ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Platformumuzu kullanan bir satıcının değerlerimizi hiçe sayan tavrını tasvip etmiyoruz. Durum fark edilir edilmez, ilgili ürünün satışı derhal durdurulmuş, satıcının mağazası kapatılmış, satıcı ile kurumumuzun ilişiği kesilmiştir" denildi.Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, içeriğinde Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunduğu gerekçesiyle "Put Adam" isimli kitabı piyasaya süren yayınevi yetkilileri hakkında soruşturma başlatırken, Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, kitabın tüm nüshalarına el konulmasına, dağıtım ve satışının yasaklanmasına dün akşam saatlerinde karar vermişti.

n11.com, yasak kararı alınmasına rağmen alışveriş sitesinde kitabı bir süre daha satışa sunduğu gerekçesiyle tepki çekmişti. Sosyal medyada çoğu kullanıcı sitenin boykot edilmesi gerektiğini savunmuştu. N11.com daha önce de kullanıcılarına gönderdiği skandal bir mesaj için özür dilemişti. 
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 16:34