banner339
banner274

MIUI 13 - Yeni kontrol merkezi, doğal dokunma ve daha fazlası

Xiaomi önümüzdeki aylarda yeni arayüzünü tanıtabilir. MIUI arayüzünü daha iyi hale getirmeye çalışan firma bu konuda çalışmalarına devam ediyor.

MIUI 13 - Yeni kontrol merkezi, doğal dokunma ve daha fazlası
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Xiaomi'nin önümüzdeki birkaç ay içinde MIUI 13'ü piyasaya sürmesi bekleniyor. Aslında, söylentiler Çin'de Ağustos ayı için bu sürümün geleceğini söylüyordu. Tabii ki şirket, bir sonraki Android arayüzünün lansman tarihi hakkında da henüz resmi bir bilgi vermedi. Her ne kadar resmi bilgi eksikliği olsada, sızıntıların web'e yayılmasını hiçbir firma engelleyemedi buna Xiaomi'de dahil.

MIUI 12.5'in halefi olacak yeni sürüm hakkında bir dizi ayrıntı sızdırılmaya devam ediyor. Yeni bir rapora göre MIUI 13, Yeni Kontrol Merkezi, Genişletilmiş RAM özelliği, Doğal Dokunma ve diğer birçok özellikle gelecek.

MIUI 13 ile gelen yeni özelliklerle ilgili yeni bir rapora göre şirket, Gesture Turbo 2.0 adlı yeni bir özelliği tanıtacak. Bu özel özellik, hareket animasyonlarının akışkanlığını artırmak için çalışacak. Şirket ayrıca “Small Window” adlı yeni bir özelliği de tanıtacak. Bunun muhtemelen, Android 11'den beri mevcut olan ancak bazı programlar tarafından asla keşfedilmemiş olan kayan pencereler anlamına geldiğini varsayıyoruz. Ancak rapor, MIUI 13 kayan pencere için MIUI Cleaner uygulaması ile alakalı bir şey olduğunu da öne sürüyor.

Aşağıda yeni özelliklere ait resimleri görebilirsinizDaha önce de belirtildiği gibi şirket, Kontrol Merkezi'nde de bazı ayarlamalar yapacak. Örneğin, medya kontrol bildirimi, Bildirim Panelinden Kontrol Merkezi'ne taşınacak. Son olarak Natural Touch 2.0 adlı yeni bir özellik de yapım aşamasında. Bu özellik dokunma yanıtını iyileştirmek için telefonun haptiklerini kullanacak. Tabii ki, tüm bu özellikler henüz doğrulanmadı. Ancak sızıntılar uzun süredir var. Yayınlandığı zaman en doğrusunu hepimiz göreceğiz.

Sizler yeni arayüz ve özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?
banner218