banner339
banner313

Microsoft CEO'sundan şaşırtıcı hamle! Hisseler satıldı

Microsoft CEO'su Nadella bugün şaşırtıcı bir hamle ile gündeme geldi. CEO, şirket hisselerinin yarısını sattı. Bunun etkisinin de yeni uyarlanacak vergiler olduğu düşünülüyor.

Microsoft CEO'sundan şaşırtıcı hamle! Hisseler satıldı
banner504


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Microsoft CEO'su Satya Nadella şaşırtıcı bir kararla gündeme geldi. Nadella şirketteki hisselerinin yarısını sattı. Bunun sebebinin vergi yasası olduğu düşünülüyor. 2022'de yürürlüğe girecek karara göre 250 bin doların üzerindeki kazançlara yüzde 7 vergi uygulanacak.

Wall Street Journal'da yayınlanan bir raporda, "Satya, kişisel finansal planlama ve belirli değişikliklerden ötürü Microsoft hisselerinin yaklaşık 840 bin dolarlık kısmını sattı" ifadeleri kullanıldı.

İşlem, Bay Nadella için 285 milyon dolar kazanç sağladı. InsiderScore'a göre bu, Bay Nadella için bugüne kadarki en büyük hisse satışı. Bir Microsoft sözcüsü yaptığı yazılı açıklamada, "Satya, kişisel finansal planlama ve çeşitlendirme nedenleriyle Microsoft hisselerinin yaklaşık 840.000 hissesini sattı" dedi. "Şirketin başarısına kendini adamış durumda. Sahip olduğu holdingler Microsoft Yönetim Kurulu tarafından belirlenen holding gereksinimlerini önemli ölçüde aşıyor."

2014 yılında CEO olarak devraldığından beri, Bay Nadella Microsoft'un en önemli isimlerinden biri oldu. Nadella işi bulut bilişime ve büyük şirketlere satış yapmaya odaklayarak şirketi dünyanın en değerli şirketlerinden biri haline getirdi. Şirket şu anda CEO olarak atandığından bu yana yaklaşık %780 artışla 2.53 trilyon dolarlık bir piyasa değerinde işlem görüyor.


banner218