banner4
banner23

MHP'li Uysal'dan Mevlid Kandili mesajı

Millyetçi Hareket Partisi Aydın Merkez İlçe Başkanı Av. Mehmet Uysal Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MHP'li Uysal'dan Mevlid Kandili mesajı
banner19

Merkezi İlçe Başkanı Uysal'In mesajında, "Peygamberimizi (S.A.V), bütün yönleriyle daha iyi anlamak ve tanıtmak için çok değerli bir fırsat verecek olan bu günün, beşeriyet üzerindeki etkisi elbette çok fazla olacaktır.

Hz. Muhammed (S.A.V) 23 yıllık peygamberlik dönemi boyunca, iyi ve doğru ilkeleri kuşatıcı uygulamalara dönüştürmüş, bu kapsamda sapkın inançların yerine tevhidi, zulmün yerine adaleti, düşmanlığın yerine kardeşliği, sürtüşmenin yerine dayanışmayı öğütlemiştir.

Peygamber efendimiz(S.A.V) savaşın yerine barışın hâkim olmasını hedeflemiş; doğruluk, nezaket, güvenilirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi ahlâkî davranışlarıyla tüm zamanlara örnek bir şahsiyet olmuştur.

Ne var ki, doğumunun üzerinden geçen 14 asır sonra, bugün dünyanın her kıtasına yayılmış Müslümanların ve İslam camiasının düşündürücü hali, maalesef onun tam olarak anlaşılamadığına işaret etmektedir.

Hz. Peygamber(S.A.V) in tebliğinin içerdiği değerler evrensel niteliğe sahip olmasına rağmen, bunlardan İslam âleminin gereken sonuç ve dersi çıkaramadığı ortadadır.

Adalet ve hoşgörü gibi erdemlerin, bütün insanları etkileyen, çağlar üzerinden bugünlere ulaşan ve ülkeden ülkeye değişmeyen, her coğrafyada, her toplumda ve her zaman geçerli olabilen, her ortamda davranış ve uygulamalara yansıtılabilen mesajların uygulanmasına bugün çok ihtiyaç vardır.

Özellikle yer altı zenginlikleri açısından üzerinde yaşadıkları coğrafyadan kaynaklanan küresel bir tehdide muhatap olan din kardeşlerimiz; ne yazık ki acı, gözyaşı, kan ve şiddet karşısında çözüm ve çareyi başka yerlerde aramaktadırlar.

Yalnızca din kardeşlerimizin içinde bulundukları bu kara tablo bile, yüce Peygamberimizin(S.A.V) hayatından, kişiliğinden ve tavsiyelerinden alınacak daha çok derslerin ve yöntemlerin olduğunu göstermektedir.

Yıllarca İslam dininin bayraktarlığını yaparak, maddi ve manevi temsilcisi olmaya çalışmış, inancımıza ve inananlara karşı yapılan saldırı ve tecavüzleri yüzyıllarca durdurmuş bir milletin evlatları olarak, İslam dünyasının bugün nerede hata yaptığını sorgulamanın da zamanı çoktan gelmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Aydınlı hemşerilerimin, Türk ve İslam dünyasının, Peygamberimizin (S.A.V) eşsiz ahlakını ve kutlu tebliğini özümseyerek; medeni, toplumsal bir yükselişi ve manevi aydınlanmayı başlatmalarını diliyor, Mevlid kandili’nin yeni bir uyanış ve silkinişe vesile olmasını Cenab-ı Allah (c.c.)'tan niyaz ediyorum." ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2012, 16:01