banner158

MHP Aydın'da delege seçimleri devam ediyor

MHP Aydın Merkez İlçe Teşkilatı 26 Şubat’ta yapılacak ilçe kongresi öncesi oy kullanacak 400 delegeyi belirlemek için sandık başına gitti.

MHP Aydın'da delege seçimleri devam ediyor

 MHP 23. Dönem Aydın Milletvekili Recep Taner de oyunu kullanarak değerlendirmelerde bulundu.
30 Ocak Pazartesi gününden bu yana Merkez ilçe teşkilatında devam etmekte olan delege belirleme seçimleri çerçevesinde kendisinin de bağlı bulunduğu mahallede oy kullanan 23. Dönem Milletvekili Recep Taner, “Kongreler inşallah MHP açısından, Türk Milletinin MHP’ye göstermiş olduğu teveccühün artmasının başlangıcı olur” dedi.
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Taner, Fransa’nın kabul ettiği ve 1915 yılında yapıldığı iddia edilen sözde Ermeni soykırımının ermeni lobisi tarafından 2015 yılına kadar önce tanınması, ardından tazminat, daha sonrada toprak talepleri olduğunu belirtti. Taner “Fransa Parlamentosunun almış olduğu karar karşısında AK Parti hükümeti gerekli tepkiyi göstermemektedir. Hatta soykırımla ilgili gelişmeler AK Parti iktidarı döneminde hızlanmıştır. Diğer taraftan son Bulgaristan parlamentosu 1912 yılı Balkan Savaşlarında Türklere soykırım yapıldığını kınayan bir bildiri yayımlanmıştır. Bulgaristan Parlamentosu böyle bir bildiriyi durduk yerde neden yayımlamıştır. Tabi ki bunun ardında da 2015 sözde Ermeni soykırımının 100 yılı vardır. Çünkü yüzüncü yılında Ermeniler soykırım tanındığında önce tazminat ardından toprak talep edeceklerse 1912 yılında 1,5 milyon Türk’e yapılan soykırımın peşini Türk Devleti aramalıdır” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 12:39
banner192