banner116

Mezuniyet coşkusu

Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi’nin 16’ıncı mezunları düzenlenen görkemli bir törenle uğurlandı.

Mezuniyet coşkusu
banner94
banner26

Mezuniyet törenine Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız başta olmak üzere Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. İsmail Tufan, İlçe Milli eğitim Müdürü Faruk Ercan, Okul İdarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Törende konuşan Okul Müdürü Selim Uysal, 66 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Dokuz ay önce büyük bir coşkuyla yeni eğitim öğretim yılını açtıklarını, bugün de aynı coşku ve heyecanla mezuniyet törenlerini düzenlediklerini söyleyen Uysal; “Lise yılları İnsan hayatının en unutulmaz dönemlerindendir. Çünkü çocukluktan gençlik ve olgunluğa geçiş yıllarıdır. Dört yıl önce 13-14 yaşlarında okulumuza kaydolan bu evlatlarımız şimdi birer yetişkin olarak üniversiteye ve hayata atılıyorlar. Değerli Anne babalar 2006 yılında bize emanet ettiğiniz çocuklarınızı gelişmiş, yetişmiş ve hayata hazırlanmış olarak sizlere geri teslim etmenin haklı gururu içindeyiz. Sevgili gençler, 19 Haziran"dan itibaren Lisans yerleştirme sınavına katılacaksınız. Sizlerin en iyi sonuçları alacağına inanıyoruz. Tercihinizi yaparken başarılı olduğunuz ve mutlu olacağınız alanları tercih edin. Daha yüksek puanlarla alıyor ya da daha itibarlı meslek diyerek sizi mutsuz ve başarısız edecek alanları yönelmeyiniz. İnsan hayatında 1 yıl çok uzun bir süre mümkün olduğunca ilk yılda istediğiniz yerlere yerleşmenizi dilerim. Mezun olsanız da bu okul sizin okulunuz. Her türlü etkinlikte sizleri yanımızda görmek isteriz. Görüşmek dileğiyle, yolunuz açık olsun” dedi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan da, mezun olan öğrencileri kutladı. Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi"nin bugüne kadar büyük başarılara imza attığını kaydeden Ercan; “Buradan mezun olan gençlerimiz ülkemizin geleceğidir. Bundan sonra çizecekleri yolda kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
Nazilli"de eğitimin gelişmesinde Anadolu Öğretmen Lisesi"nin büyük katkıları olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık ise; “Bir öğretmen olarak Nazilli"li öğretmen, idareci ve velilerimizi kutluyorum. Anadolu Öğretmen Lisesi"nin başarısında herkesin payı çok büyük. Gelecekte Lider Ülke Türkiye Lider Şehir Nazilli"nin olacağını unutmamalıyız. Lider şehrin çocukları da Ülkeye Liderlik edecektir. Göreve geldiğim günden bu güne kadar eğitim için kim kapımı çaldıysa geri çevirmedim. Nazilli"nin eğitim ve kültür şehri olması için ne gerekiyorsa yapmaktayız. Vermiş olduğumuz destekler karşılığında buradan mezun olan gençlerimizi gördükçe doğru adımlar attığımızı görüyoruz” şeklinde konuştu.
“Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi, Nazilli"nin eğitimdeki çıtasını yükseltmektedir” Kaymakam Yıldız da, şunları söyledi: “Eğitimdeki başarıları geçmiş yıllarda almış oldukları sonuçlarla ortadadır. Bu başarıların devamının geleceğine gönülden inanıyoruz. Türkiye"de her alanda Nazilli öncü oluyor. Geçen yıl Türkiye"de çevre ödülünü Çapahasan İlköğretim Okulu aldı. Bu yıl ise Toplam Kalite Yönetimi Uygulama projesinde Latife Hanım Anaokulu ilk üçe girdi. İnşallah önümüzdeki günlerde açıklanacak sonuçlarda birinciliği alarak Türkiye"ye ismimizi duyuracaktır. Ayrıca Nazilli"mize Fen Lisesi kavuşturmak için tüm çalışmalarımız devam ediyor. Nazilli Lisesi"nin olduğu alanda bulunan boş araziye Belediye Başkanımız Haluk Alıcık"ın yapacağı bir pansiyonla burayı Fen Lisesi"ne çevireceğiz. Nazilli her şeyde öncü olduğu gibi bu projesi ile gene öncü ve lider olacaktır”
2009-2010 eğitim-öğretim yılında döneminin birincisinin sınavların tamamlanmaması nedeniyle okul birincisinin belirlenmediği için öğrencileri temsilen Seçil Etlioğlu, okul kütüğüne plaketini çakarak, öğrenciler adına da bir konuşma yaptı. 4 şubeden mezun olan 66 öğrenciye diplomaları protokol üyeleri tarafından verildi. Müzik öğretmeni Mustafa Dinçkol tarafından mezun öğrencilerin hazırladığı şarkılar koro eşliğinde seslendirildi. Oldukça renkli geçen mezuniyet gecesi geleneksel kep atma töreni ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2010, 19:17
banner118