banner339
banner313

Merakla beklenen MIUI 13 özellikleri netleşti!

Xiaomi marka akıllı telefonların arayüzü olan MIUI, yakında yeni sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Beklenen sürüm ile alakalı detayaları aktarıyoruz.

Merakla beklenen MIUI 13 özellikleri netleşti!
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Daha önce sızıntılarıyla ünlü olan Digital Chat Station adlı kullanıcıya göre, yaklaşmakta olan MIUI 13 arayüzünün yakında yayınlanacağını açıkladı. Bu sürüm son iki yılda piyasaya sürülen tüm Xiaomi telefonlara gelecek.

Şimdi ise Bald Panda adlı Çinli kullanıcıdan, MIUI 13 hakkında yeni bir sızıntı daha geldi. MIUI 13'ün temel özellikleri hakkında ortaya çıkan bilgiler bizi resmi duyuruya biraz daha yaklaştırıyor.

Sızıntıya göre MIUI 13 arayüzü birden fazla özellikle gelecek. Mevcut MIUI 12 arayüzü üzerindeki en önemli değişiklikler tasarım ve görünümde olmuştu. MIUI 13 arayüzünün ise, yeni animasyonlar ve yazı tipleri ile geleceği söyleniyor. Ayrıca yeniden tasarlanmış uygulama simgeleri ve yeni duvar kağıtları ile birlikte gelecek.Sızıntı, tasarımın yanı sıra sistem tabanlı bazı özellikleri de ortaya çıkardı. Yeni nesil MIUI, oyunlar için kayan bir pencereye sahip olacak. Şimdiye kadar uygulamalar için kayan pencereler görmüştük, ancak oyunlara gelince herhangi bir yazılım sisteminde görülmesi pek mümkün olmamıştı. Bu, yaklaşan MIUI 13 arayüzü ile tamamen değişecek.

Ek olarak MIUI 13, UI, bellek birleştirme teknolojisi ve katmanlı bir işleme sistemi getirecek. Bellek birleştirme teknolojisi, sınırlı RAM'e sahip kullanıcıların telefonun ROM'unu kullanarak performansı artırabilecekleri sanal RAM özelliğine benzer bir şekilde çalışacak .

MIUI 13 güncellemesi henüz Xiaomi tarafından duyurulmadı. Daha önceki bir sızıntı, güncellemenin bu yıl Ağustos ortasında veya sonunda yayınlanacağını ortaya koymuştu.

MIUI 13 ile piyasaya çıkacak olan bazı telefonlar, merakla beklenen Xiaomi Mi Mix 4 ve Xiaomi CC 11 serisi olacaktır. Yeni sürümün bu telefonlar ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Sizler yeni arayüz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.
banner218