banner339
banner391
banner274

Memur-Sen'den açıklama

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi Süleyman Alkoç, “12 Eylül 2010’da referanduma sunulacak Anayasa Değişikliği Paketini ve paketin içeriğinde ‘toplu sözleşme hakkına’ yer verilmesini önemsiyoruz ve destekliyoruz” dedi.

Memur-Sen'den açıklama
banner353

Memur-Sen"in geçen yıl 376 bin 355 üyeyle ilk defa yetkili konfederasyon olarak oturduğu toplu görüşmeleri bu yılda sürdürdüğünü açıklayan Süleyman Alkoç, “Bu yıl en yakın rakibine 22 bin 571 üye fark atarak devam ettirdiğimiz yetkiyle ve 392 bin 171 üyenin gücüyle katılıyor olmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Üyelerimizden aldığımız güçle, özelde 2 milyon 300 bin kamu görevlisinin özlük, mali ve sosyal haklarını koruma ve geliştirmenin mücadelesini yaparken, genelde ise ülkemizin demokratikleşmesi ve milli iradenin hakim olması için mücadele etmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda, Ağustos ve Eylül ayları Memur-Sen ailesi için oldukça hareketli geçeceğine inanıyoruz” diye konuştu.
15 Ağustos"ta 2010 yılı toplu görüşme sürecinin başladığını anımsatan Alkoç, “Toplu görüşmelerde geçen 7 dönem göstermektedir ki; masa değil, yasa sorunlu. Mutabakat Metni"nde yer alan talepleri dahi kazanıma dönüştüremeyen toplu görüşme yöntemiyle sendikacılık yapılamaz. "Masa değil yasa sorunlu ve bu yasayı değiştirmeden masaya oturmayacağız" dedik. Yoğun çabamızla Anayasa değişikliği paketine toplu sözleşme hakkının girmesine öncülük ettik. Sonuç, "toplu görüşme" yöntemini kaldıracak ve kamu görevlilerinin "toplu sözleşme hakkına" sahip olmasını da sağlayacak bir Anayasa değişikliği paketi milletin onayına sunuluyor. Bu bakımdan bu yılki toplu görüşmeler toplu sözleşme biçiminde yürütüleceğine inanıyoruz. 12 Eylül 2010"da referanduma sunulacak Anayasa Değişikliği Paketini ve paketin içeriğinde "toplu sözleşme hakkına" yer verilmesini önemsiyoruz ve destekliyoruz. Ancak, toplu sözleşme hakkıyla yetinmeyeceğiz. Kamu görevlilerinin, toplu sözleşme hakkının ayrılmaz parçası olan grev hakkına da, siyaset hakkına da sahip olmasını, kararlı bir şekilde talep etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. iha

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2010, 14:32
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k