banner158

Livaneli'ye onur ödülü

Kuşadası'nda düzenlenen Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali kapsamında sanatçı Zülfü Livaneli'ye "Barış Manço Onur Ödülü" verildi.

Livaneli'ye onur ödülü

Festival kapsamında İsmail Cem Meydanı'nda gerçekleştirilen halk konserleri öncesinde düzenlenen törenle sanatçı Zülfü Livaneli'ye Barış Manço Onur Ödülü verildi. Törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Altın Güvercin Müzik Festivali'ni 6 yıl aradan sonra Kuşadalılarla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, Barış Manço Onur Ödülü'nü bu yıl Zülfü Livaneli gibi önemli bir isme verilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ödülü bu yıl örnek bir sanatçıya vermenin
mutluluğunu yaşadıklarını açıklayan Lale Manço ise Altın Güvercin'i yeniden Kuşadası semalarıyla buluşturan Başkan Altungün'e teşekkür etti.
Barış Manço Onur Ödülü'nü almasından dolayı duyduğu mutluluğun birden fazla nedeni olduğunu açıklayan ünlü sanatçı Zülfü Livaneli ise, "Türk müzik tarihi haritasında önemli bir yere sahip olan ve bu haritada önemli bir yer kaplayan Barış Manço adını taşıyan bir ödül almak beni çok mutlu etti. Ayrıca İsmail Cem gibi bir dostumun adını taşıyan meydanda bu ödülü almak mutluluğunu daha da arttırdı. Uzun yıllar önce birlikte konser düzenlediğimiz Belediye Başkanı M. Esat Altungün ve Atilla Özdemiroğlu gibi
dostlarımı yeniden görmekte mutluluğumu pekiştirdi" dedi.
Zülfü Livaneli ödülünü, Barış Manço'nun eşi Lale Manço ve büyük oğlu Doğukan Manço ile Belediye Başkanı M. Esat Altungün'ün elinden aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 16:42
banner192