banner158

Kuyucak'ta park yapımı

Cumhuriyet’in kurulduğu yıllarda kurulan ve ismine bu yüzden Kuyucak Cumhuriyet Parkı adı verilen ve 9 yıldır atıl bir halde duran Cumhuriyet Parkı’nın yenileme çalışmalarına başlandı.

Kuyucak'ta park yapımı
banner152

Yapımına başlanan Cumhuriyet Parkı' nın Projesi Kuyucaklı Mimar K.Murat Çırak tarafından ücretsiz olarak hazırlanıp Kuyucak Belediyesine verildiğini Belirten Belediye Başkanı A.Ulvi Akoğlu; “Kuyucak Sevdalısı Mimar K.Murat Çırak tarafından ücretsiz hazırlanarak Belediyemize sunulan projenin yapımına başladık. Parkın kafeterya binası inşaatı için 29 Temmuz 2010 tarihinde ihaleye çıkılmış, ihaleyi kazanan firma ile 16 Ağustos 2010 günü sözleşme imzalanmış, 19 Ağustos 2010 günü yüklenici firmaya yerin teslimatı yapılarak park inşaatına 20 Ağustos 2010 Cuma günü başlanmıştır. 5 Eylül 2010 Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Parkı"nın temel atma töreni yapılacaktır” dedi.
Kuyucak"ın gelişimi için gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydeden Başkan Akoğlu; “Park; bünyesinde Kuyucaklı Yusuf için yapılacak olan "Kuyucaklı Yusuf" heykelini de barındıracağından dolayı gelecek için büyük önem taşımaktadır. Belediye olarak önce vatandaşlarımızın yaşam alanlarının standartlarını yükseltmeyi hedeflediğimiz için öncelikle sokak çevre düzenleri, yol parke kaplamaları, kanalizasyon ve alt yapı sorunları, arıtma tesisi yapımı gibi önem arz eden konular ele alınmıştır. Geldiğimiz bu süreç içersinde Kuyucak Halkı ile birlikte el ele vererek ilçemizin modernleşmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kuyucak Belediyesi "Sorun Değil Çözüm Üreten" hizmet anlayışı ile birlikte değerli Kuyucak halkının destekleriyle gücüne güç katmaktadır. Hep birlikte "Bugünün Değil Yarınların Mimarı Olacağız” diye konuştu.
Başkan A.Ulvi Akoğlu, Meclis üyeleri ile birlikte projeyi inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2010, 20:54