banner339
banner274

Kuşadası'nda buluşacaklar!

8.Medikal Cerrahi Endokrinoloji Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu 5-8 Kasım tarihinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapılacak.

Kuşadası'nda buluşacaklar!
banner448
banner427

Kuşadası Pinebay Otelde gerçekleştirilecek ve üç gün boyunca sürecek olan kongreye Endokrin Cerrahinin duayeni olarak kabul edilen Orlo H. Clark, Laparoskopik cerrahinin ünlü ismi Michel Gagner, Paratiroid cerrahisiyle ilgili yayınlarından tanınan Anders Bergenfelz ve seçilmiş vakalardaki uygulamaları ile “Korteks koruyucu adrenal girişimleri” kavramını yeniden gündeme taşıyan Michael Brauckhoff konuşmacı olarak katılacak.

Kongre programı kapsamında Sanatta Endokrin Bozukluklar, Medüller Tiroid Kanseri, Diferansiye Tiroid Kanserinde Santral ve Lateral Boyun Diseksiyonu, Diyabetik Ayağa Yaklaşım, Papiller Mikrokarsinomlara Multidisipliner Yaklaşım , Ektopik Akromegali, Laparoskopik Sleeve Gastrektominin Tip II Diyabete Etkisi, Feokromositomaya Multidisipliner Yaklaşım, Korteks Koruyucu Adrenalektomi, Adrenal Karsinoma Multidisipliner Yaklaşım, Kronik Böbrek Yetmezliği ve Hiperparatiroidi, Tıbbi Uygulama Hataları, Komplikasyonlar ve Sorumluluklar, Subklinik Tiroid Hastalıkları, Hipertiroidinin Medikal Tedavisi, Osteoporoz Tedavisi, Primer Gonadal Yetersizlik, Gebelik ve Diyabet , Osteomalazi Tedavisi konularında bilgi alışverişinde bulunulacak.

Ayrıca kongrenin ilk günü olan 5 Kasım tarihinde Endokrin Cerrahi Temel Eğitim Çalıştayı"nın gerçekleştirilmesinin yanı sıra akşam da ünlü sanatçı Mustafa Alabora"nın “İletişim ve Güzel Konuşma” konusunda katılımcılarla sohbetinin ardından 6 Kasım"da gerçekleştirilecek açılış programı ile kongre"nin açılışı gerçekleştirilecek. Açılışın ardından program kapsamında 13 konferans 7 panel ve çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirilecek. Kongre"nin son günü olan 7 Kasım"da ise ünlü gazeteci Aydın Borsan katılımcılarla söyleşi yapacak./iha

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2009, 16:42
banner218