banner218

Kurslarını bitirenlere belge

Kuşadası-Selçuk arasında bulunan Pamucak'taki Aqua Fantasy,Aquapark Hotel & Spa, İzmir İş Kurumu ve Selçuk Belediyesi iş birliğiyle projelendirilen iş garantili meslek kurslarına katılanlar kurs bitirme belgelerine kavuşarak iş başı yaptılar.

Kurslarını bitirenlere belge

İstihdama yönelik ve kalifiye iş gücünü artırmak, turizm sektörüne ara eleman yetiştirmek amacıyla üç ay önce açılan mesleki eğitim kursları için üç yüz kişi başvuruda bulunmuş, Agua Fantasy, Aguapark Hotel Kalite ve Eğitim Müdürü Ali Karayiğit, Kat
Hizmetleri müdürü Gülcan Tüfekçi, Aşçı Başı Uğur Apak ve Servis ve Barlar Müdürü Ali Çağlı'dan oluşan komisyon seçmelere katılan iki yüz gençle tek tek görüşerek adaylar arasından 100 asil ve 25 yedek kursiyeri seçmişti.
Seçmelerin ardından iki ay teorik bir ay uygulamalı kursları tamamlayan ve başarılı olan çeşitli yaşlarda bay ve bayan 77 kursiyerin belgeleri Agua Fantasy Aguapark Hotel'de yapılan törende Kat Hizmetleri Müdürü Gülcan TÜFEKÇİ, Yiyecek İçecek Müdürü Ali ÇAĞLI ve Baş Aşçı Uğur APAK tarafından dağıtıldı.
Aqua Fantasy Aquapark Hotel & Spa Kalite ve Eğitim Müdürü Ali KARAYİĞİT törende yaptığı açıklamada turizm sektörüne yönelik iş garantili mesleki eğitim kurslarıyla bu yıl da dört alanda eleman yetiştirildiğini belirterek " Servis, Bar, Kat Hizmetleri ve Aşçı Yardımcılığı alanlarında açılan kurslara 93 kursiyer düzenli olarak katıldı. Kursiyerlere eğitime katıldıkları gün başına 15 TL cep harçlığı verilerek kursiyerlerin sağlık sigortaları da yapıldı. Kurslar 15.02.2010 tarihinde başlayacak 14.05.2010 tarihinde sona erdi. Kursu başarı ile bitiren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifika verilerek ilk etapta yüzde sekseni Aqua Fantasy Otelde istihdam edildi. Bizim işletmemizde iş başı yaptıramadığımız arkadaşlarımıza ise çevre otellerde iş olanağı yaratmış durumdayız" diyerek proje ortağı Selçuk Belediyesine, kurs süresince kendilerine sınıflarını açarak destek olan Efes Dershanesine ve tüm kurs hocalarına teşekkür etti. iha

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2010, 12:40