banner339
banner313

Kriptocular yasta! Bitcoin en düşük seviyeye ulaştı

Kripto para camiasının en önde birimlerinden Bitcoin'de ciddi bir düşüş söz konusu. 64 bin seviyelerinde rekor yükselişler gören coin şimdi ciddi anlamda düşüş yaşadı.

Kriptocular yasta! Bitcoin en düşük seviyeye ulaştı
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Kripto para camiası bu aralar iyi haberler almıyor. Doların etkisiyle düşüş yaşayan popüler kripto para birimi de şimdi de yeni koronavirüs varyantının etkisiyle düşüş yaşadı. Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni varyant tüm piyasaları sarsmış durumda.

Bu piyasa çalkantıları şüphesiz kripto para camiasına da yansıyor. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin ise ilk olarak etkilenen birim olarak karşımıza çıkıyor. Yeni virüs varyantının ortaya çıkmasıyla Bitcoin'de ciddi bir düşüş meydana geldi.

Bitcoin, bugün yüzde 8 düşüşle 53 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Litecoin'de günlük düşüş ise yüzde 30'u aştı. Koronavirüsün yeni bir varyantı ortaya çıktı. Güney Afrika’da görülen B.1.1.529 adlı yeni corona virüsü varyantı tüm dünya genelinde piyasaları sallamış durumda. Kripto para camiası da bu durumdan kötü etkilendi.

Bitcoin şu anda kripto para camiasında lider birim olarak karşımıza çıkıyor. 64 bin seviyelerine kadar yükselerek rekor kıran kripto para birimi şimdi düşüş yaşıyor. Bitcoin'İn yeni değeri ne yazık ki 53 bin 675 dolar. Günlük düşüş ise yüzde 8 civarında. Böylece Bitcoin, bir aralar yükseldiği 68 bin 991 dolarlık zirveden yüzde 22 oranında gerilemiş oldu.

Hal böyle olunca diğer birimler de piyasadan etkileniyor. Ethereum da gün içinde yüzde 10'un üzerinde değer kaybetti. Ethereum için şimdiki değer 3 bin 950 dolar.
banner218