banner4
banner23

Köylülerden örnek davranış

Karacasu ilçesine bağlı Yukarı Görle köyü sakinleri, Kızılay Aydın Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Köylülerden örnek davranış
banner8

Kızılay Aydın Kan Merkezi tarafından Yukarı Görle Camii’nde kan bağışı kampanyası düzenledi. Cami İmam Hatibi Yunus Özçıtraz ve Köy Muhtarı Osman Alaca’nın girişimleri ve Karacasu Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşen kan bağışına köylüler büyük ilgi gösterdi. Cuma Namazı sırasında köy kadınları kan bağışında bulunurken, erkekler namaz sonrası bağışta bulundu. Köylüler ayrıca cami avlusunda bağış kampanyası hayrına bir de lokma döktürdü. Eşine az rastlanır bir şekilde köyde kan bağışı kampanyası düzenleyen köy halkı bu davranışı ile diğer köylere de örnek oldu.
Cami İmam Hatibi Yunus Özçıtraz, bu kampanya için Kızılay’ı kendilerinin davet ettiğini belirtti. Karacasu’da yapılan ve Aydın Kızılay Kan Alma Müdürü Rıdvan Şener’in de katıldığı bir Kızılay toplantısında Muhtar Osman Alaca ile birlikte Kızılay’a böyle bir teklif götürdüklerini belirten Yunus Özçıtraz, Kızılay’ın köye gelerek örnek olacak bu fikri hayata geçirdiğini ifade etti.
Kızılay Kan Alma Ekip Doktoru Halil Barış Çaldıran da, Yukarı Görle köylülerinin örnek bir davranış sergilediğini ve burada kan bağışına olan ilginin yüksek olduğunu kaydetti.
Kan bağışının köylerinde ilk defa gerçekleştiğini belirtilen Muhtar Osman Akça ise, Kızılay’ın kan bağışı kampanyalarına destek vermekten dolayı duydukları mutluluğu ve gururu ifade etti. Kan bağışı konusunda köylüleri bilinçlendirmenin de önemine vurgu yapan Muhtar Alaca, bu anlamda diğer köylere de örnek olduklarını sözlerine ekledi.

20120211ay517422_01.jpg

20120211ay517422_02.jpg

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2012, 13:13