banner339
banner313

Köpeğe kan nakli

Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olan ve gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle Kuşadası Belediyesi’ne Hayvan Hakları Federasyonu tarafından ödül verilen Kuşadası Belediyesi Köpek Rehabilitasyon Merkezinde bir ilk daha yaşandı.

Köpeğe kan nakli
banner341

 Kan paraziter hastası olan bir köpek, Türkiye"de ilk kez gerçekleştirilen kan nakli ile hayata döndürüldü.
Kan paraziter hastalığına (babeziosis) yakalanan bir köpeğe, Rehabilitasyon Merkezimizde bulunan sağlam bir kopekten transfizyon seti ile alınan kan, Veteriner Hekimler Mutlu Yavuz ve Erdinç Toy tarafından hasta köpeğe verildi. Kan nakli yapılarak yaşama döndürülen köpek sağlığına kavuşurken, başarılı ameliyata imza atan veteriner hekimler büyük sevinç yaşadı.
Belediye olarak yapımını tamamladıkları Köpek Rehabilitasyon Merkezinde yürütülen çalışmalar dolayısıyla Hayvan Hakları Federasyonu tarafından Kuşadası Belediyesine hayvan haklarına saygı ödülü verildiğini hatırlatan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “Bu ödülü hak etmek için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Türkiye"de ilk kez yapılan ameliyat ile kan nakli yapılan bir köpeğimiz sağlığına kavuştu. Mevcut ameliyathanemizi daha da geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Kuşadası"nı çağdaş bir turizm kenti yapmak için çabalıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2010, 21:02
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k