banner339
banner274

Kış hazırlıklarına başlandı

Aydın Belediyesi altyapı çalışmalarına hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda yağmur sularının tahliyesini sağlayan kolektör hatlarının yapım çalışmalarına da devam ediliyor.

banner362
Kış hazırlıklarına başlandı
banner353

Yaz sezonundan yararlanılarak, Aydem, Telekom ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleriyle koordineli olarak gerçekleştirilen çalışmaların en önemli bölümü İzmir-Denizli Karayolu üzeri Evliya Çelebi Kavşağında yapıldı. Vatandaşlara fazla sıkıntı yaşatmamak için gece yarısı başlatılan ve yaklaşık 11 saat süren çalışmada İzmir-Denizli Karayolu trafiğe kapatıldı. Olağanüstü çaba gösteren Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, mevcut kollektör hattı yanına çapı bin 200 milimetre olan bir hat daha ilave ettiler. Dar kesiti ve keskin dönüşü nedeniyle kavşakta yağmursuyu geçişini zorlaştıran eski hatta ilave yapılan bu hatla Körfez Caddesinde yaşanan olumsuzluklar ortadan kaldırılmış olacak.
Bu arada kentin çeşitli noktalarında benzer çalışmaları sürdüren Aydın Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkilileri, İzmir-Denizli Karayolunda başlayan bu çalışmaların 1997 sokağa doğru devam ederek yaklaşık 127 metre daha süreceğini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2010, 20:17
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k