banner158

Kendi yollarını kendi açtı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’da gerçekleştirdiği toplu açılış töreninde açılışının yapıldığını belirttiği Hasköy-Nazilli yolu açılışını köylüler ve köy muhtarı gerçekleştirdi.

Kendi yollarını kendi açtı!

20 tesisin içinde olan 4 kilometrelik yenilenen Nazilli Hasköy Köy Yolu"nu Hasköylüler ve Köy Muhtarı İyigün Carlat gerçekleştirdi. Köy İmamı Cemal Danışık"ın okuduğu duanın ardından Protokol üyelerinin katılmadığı yol açılışını Köy Muhtarı İyigün Carlat, Okul Müdürü Tuncay Üşümez, Köy İmamı Cemal Danışık ve köylüler tarafından gerçekleştirdi.
Açılışta konuşan Hasköy Muhtarı İyigün Carlat, “2007 yılında başlayan yol yenileme çalışması 2009 yılında bitme aşamasına geldi fakat maddi sıkıntı nedeniyle 2010 yılında tamamlandı. 4 Kilometrelik yenilen bu yol İl Özel İdare programında olmayan bir yoldu. Ben daha önce çalışmasını yaptığım gerek köylüler gerekse belediye tarafından çıkabilecek engelleri ve pürüzleri çözmüştüm. Yol yenilemek için hazırdık. Tamirat, tadilat yapacağız diye girdik. Araç buldukça yol genişletme çalışmalarını 2 yıl boyunca sürdürdük. Daha sonra da asfaltlaması yapıldı. Programda olmayan bir işti. O yüzden biraz uzun sürdü. Ama köylüler olarak mutluyuz, çünkü sonuçlandı. Ama bu yol çalışmalarında yolun viraj kaldırma kısımlarını özel sektöre yaptırmak zorunda kaldık. Köy bütçemize 20-25 bin TL mal olan bu yol yapım çalışmalarının borcunu da neredeyse bitirdik. Yol yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2010, 11:37
banner192