banner158

Keenetic, WPA3 protokolünü tüm ürünlerinde sunmaya başladı

Ağ cihazları üreticisi Keenetic, Türkiye'deki tüm cihazlarında WPA3 protokolünü sunmaya başladığını duyurdu.

Keenetic, WPA3 protokolünü tüm ürünlerinde sunmaya başladı


Yeni güvenlik prokotolü WPA3 Wi-Fi , ev ve işyerleri için en gelişmiş kablosuz iletişim olanağı sunuyor ve WPA2'ye göre oldukça ileri güvenlik şifreleme ve kullanıcı doğrulama olanağı sağlıyor. 

Keenetic CEO'su Vefa Tarhan‘ın WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü hakkında şunları söyledi: "WPA2 şifreleme teknolojisi geçtiğimiz yıllarda çok fazla güvenlik açığına sebep oldu. Keenetic olarak ürettiğimiz tüm ürünlerde bu sorunu çözdük. Bazı diğer üreticilerin aksine biz tüm ürünlerimizde yeni güvenlik standardını desteklemeye başladık. Günümüzde WPA3 kullanımı modem ve routerlarda düzenli bir güncellemeyi zorunlu bir gereksinim haline getirdi. Eski veya yeni internet kullanıcılarının ürünlerini kontrol etmelerinde fayda var. Bu yapacakları güncelleme veya ürün değişiminde ne kadar geç kalınırsa internet hatlarının 3. Şahıslar tarafından izinsiz kullanılma riskine, gerek hızınızın paylaşılarak yavaşlatılmasına, gerekse hattınızın suç unsurlarına alet olmasına kapı aralamış olurlar.

Keenetic olarak donanım ve yazılımla kullanıcılarımıza üst düzey ürünler sunmaktayız. Nesnelerin internet dünyasında birbirleriyle bağlantı kuran milyarlarca cihazın iletişiminde güvenlik bizim için en önemli katma değerimiz. Türkiye'de WPA3'ü sunan ilk firma olarak kullanıcılarımızın yenilikleri anında cihazlarına bulut teknoloji ile indirebiliyor olmaları kullanıcılara özel bir ayrıcalık.

WPA3 İstemci bilgisayarlarda farklı üreticiler tarafından da sunulmaya başladı; Mobil cihazlar için beta yazılımla başlamış olmakla beraber, Android 10 ve Apple iPhone modelleri için iOS 13 ile sunuluyor. 
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 19:26
banner192