banner116
banner92

Kaya: 'Genç mahkumların eğitimi' projesi Nazilli'de

Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, AB Projeleri kapsamında 6-9 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 'Genç Mahkumların Eğitimi' konulu projenin üçüncü ayağının Nazilli'de düzenleneceğini söyledi.

Kaya: 'Genç mahkumların eğitimi' projesi Nazilli'de
banner94
banner26

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırlamış oldukları 'Genç Mahkumların Eğitimi' konulu projenin hem ülke genelinde, hem de uluslararası alanda ve proje ortağı ülkeler arasında oldukça ses getirdiğini ifade etti.
Kaya, organizasyon kapsamında şöhretler ile genç mahkumlar arasında özle bir futbol maçının tertip edileceğini, yurtdışından gelecek temsilcilerin bölgedeki cezaevlerin gezerek genç mahkumların nasıl eğitildikleri hakkında bilgi alacağını dile getirdi.
Kaya, şunları kaydetti:
''AB Projeleri kapsamında düzenlenecek 'Genç mahkumların eğitimi' konulu projenin üçüncü ayağı Nazilli'de tertip edilecek. Bu çok önemli organizasyon. Nazilli'ye davetli olarak Almanya, Fransa, İspanya ve Güney Kıbrıs'tan temsilciler gelecek. Konularımıza iyi bir ev sahipliği yapmak istiyoruz. Ülkemiz açısından da önemli olan bu organizasyona Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Galatasaray'ın eski efsane futbolcusu şimdi AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ile bakanlık temsilcilerini de davet ettik.'' dedi.  

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 17:41
banner118