banner158

Karya Koçları teslim edildi

Aydın Tarım İl Müdürlüğü tarafından Denizli’den satın alınan 42 adet damızlık Karya cinsi koçlar, sahiplerine teslim edildi.

Karya Koçları teslim edildi
banner192

Türkiye"de koyun ve keçi yetiştiriciliğini geliştirme amacı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı"nca 40 ilde uygulanan “Hayvancılığın Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Aydın"a gönderilen 40 bin TL ile Denizli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği"nden satın alınan 42 adet Karya ırkı koç törenle sahiplerine teslim edildi.
Koçların teslimi sırasında üreticilere hayırlı olmasını dileyen Tarım İl Müdürü Muhsin Temel, “İlimizde yürütülmekte olan "Halk Elinde Ülkesel Küçükbaş Hayvan Islahı Projesi" kapsamındaki "Karya Koyunu Geliştirme Projesi"ne kayıtlı 56 sürüden; 2009 yılında yapılan dağıtımda kayra ırkı koç almamış 23 sürü sahibi ile sürü büyüklüğü fazla olan Aydın merkez, İncirliova, Söke, Koçarlı, Çine ve Germencik ilçelerinde üretim yapan sürü sahiplerine Karya ırkı koçlar teslim edildi. 5 yıl boyunca takip edilecek olan proje kapsamında, kırsal kesimde yetiştiricilik yapan kişilere istihdam oluşturmak, yetiştiricimizin elinde bulunan koyunların süt ve kuzu verimini yükselterek, üreticinin ekonomik imkanlarını artırmak hedeflenmektedir” dedi. İHA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2010, 14:28
banner184