banner158

Karşınızda çift ekranlı Surface Neo!

Yazılım devi Microsoft, çift ekranlı bilgisayarı Surface Neo'yu duyurdu. İki ekranlı bilgisayar 2020 yılında satışa sunuluyor.

Karşınızda çift ekranlı Surface Neo!


Bilgisayar dünyasında hatırı sayılır bir yeri olan anck ne yazik ki ülkemizde resmi olarak satılmayan Surface bilgisayar ailesine yeni bir üye katıldı. Yazılım devi Microsoft'un geliştirdiği yeni bilgisayar Surface Neo, aslında iki adet 9 inç ekrandan oluşan bir bilgisayar.

Kitap benzeri açılarak kullanılan Surface Neo aynı zamanda dizüstü bilgisayar moduna da sahip. Bu modda ister fiziksel klavye ister sanal klavye ile kullanılabilen bilgisayar Windows 10X isimli yeni nesil bir Windows işletim sistemi ile geliyor.

Her iki ekranın da dokunmatik olduğu Surface Neo'da fare işlemi için ikinci ekranın belli bir bölümü kullanılabiliyor. Bilgisayarla beraber bir de özel kalem tanıtıldı. Haricen satılacak olan bu kalem için ek ücret ödemek gerekiyor.

Sadece 655 gram ağırlığında olan bilgisayarda her iki ekran da açıldığında bir tablet bilgisayar ortaya çıkıyor. henüz fiyatı belli olmayan Surface Neo'nun 2020 mayıs ayında satışa sunulacağı açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 21:15
banner192