banner158

Kan bağışı tırı K.Adası'nda

Kızılay tarafından yürütülen kan bağışı kampanyası kapsamında Kızılay Kan Bağışı TIR'ı Kuşadası'na geldi.

Kan bağışı tırı K.Adası'nda
banner152

Kşadası sahil bandı üzerindeki Atatürk Meydanı'nda konuşlanan Kızılay TIR'ı Kuşadalıların yanı sıra yerli tatilcilerden de büyük ilgi gördü. Hem Kuşadalılar hem de yerli tatilciler kan vermek için zaman zaman TIR önünde kuyruk oluşturdular.
Kuşadası'nda büyük ilgi gördüklerini belirten Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci, "Kızılay Aydın Kan Bağışı Merkezi olarak, il merkezi ve ilçelerimizdeki hastanelerimizin kan ihtiyacı tarafımızdan karşılanmaktadır. Güvenli Kan Temini projesinin amacı, ülkemizde gönüllü kan bağışını arttırarak hasta sahibi ve hastaların yaşadığı sosyal sorunları çözmek, Dünya Sağlık Örgütü'nün verileri ışığında gönüllü kan bağışçılarıyla güvenli kana ulaşmaktır" dedi.
Aydın ili ve ilçelerindeki kan bağışı çalışmalarının 27 Haziran tarihine kadar süreceğini kaydeden Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci, "Türk Kızılayı, potansiyel kan bağışçılarına daha kolay ulaşabilmek ve onların ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla kan toplama faaliyetlerini, kan bağışçılarının bulundukları mekanlara giderek gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Potansiyel kan bağışçılarına aynı anda ulaşabilmek amacı ile iş yerleri, fabrikalar, üniversiteler, kamu, sivil toplum kurum ve kuruluşlarını kapsayan kan bağışçısı kazanım çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda son yıllarda sivil kan bağışı miktarı artmaya başlamıştır. Türk Kızılayı, ülkemizin kan ve kan ürünü ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla özellikle yaz aylarında ve Ramazan ayında yaşanan sıkıntıların önüne geçebilmek için her geçen gün faaliyetlerine bir yenisini eklemektedir. Kan bağışına uygun, donanımlı bir TIR, 14-27 Haziran 2010 tarihleri arasında ilimizde belirli bir güzergah dahilinde kan bağışı kabul edecektir.
Şüphesiz bu çalışmalar konuya duyarlılıkla yaklaşımınız ve değerli desteğiniz ile etkinleşecektir" şeklinde konuştu. iha

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2010, 14:30