banner158

Kan bağışı sürüyor

Didim’de Altınkum Yalı Caddesi üzerinde “Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası” düzenlendi. Altınkum Yalı Caddesinde yapılan kan bağışına ilginin yoğun olduğu görüldü.

Kan bağışı sürüyor

Dün 18:00-24:00 saatleri arasında düzenlenen “Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası” yazlıkçıların ve yerli turistlerin ilgi gösterdiği görüldü. Özel bir firmanın sponsorluğunda yapılan kan bağışının iki gün süreceğini belirten Kızılay Kan Bağışçısı uzmanı Gülşen Dilek, Kızılay"ın geçtiğimiz günlerde Didim"de Kızılay Kan Tır"ına yapılan kan bağışı oranlarının beklenen düzeyde olmadığını dikkat çekerken “Özel bir firmanın sürdürdüğü kampanya çerçevesinde Aydın Kızılay Kan Merkezi olarak kan alımları yapıyoruz. Kan alımlarımız 2 gün sürecek. Geçen yıllara oranla biraz düşüşler yaşandı, halkımızın daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

“TC NO"SU YAZAN KİMLİKLE BAŞVURSUNLAR.”
Dilek ayrıca kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların T.C kimlik no"su yazan kimlikleriyle müracaat etmeleri gerektiğini ve buna göre işlemlerin yapılması zorunluluğu olduğunu söyleyerek “Bu şekilde müracaat edenlerin kanını alabiliyoruz. Vatandaşlık numarası yazılı olmayan kimlik sahiplerinden bağış alamıyoruz. Bakanlık tarafından bu işlemler kayıt altına alındığından dolayı özellikle yurt dışından gelen yerli vatandaşlarımızın bu konuda hassas olmalarını istiyoruz” dedi.
Dilek ayrıca 19-20-21 Temmuz 2010 tarihlerinde Didim"de 22 Temmuz"da ise Akbük"te kan bağışı kampanyalarını süreceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2010, 17:28
banner192