banner274

Kamacı'ya destek ziyareti

Aydın Baro Başkanı Sümer Germen, görevden uzaklaştırılan Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı’yı ziyaret etti.

Kamacı'ya destek ziyareti
banner328

Aydın Baro Başkanı Sümer Germen ve Aydın Barosu yönetim kurulu üyeleri, hakkında açılan soruşturmaların selameti gerekçesiyle geçici olarak görevden uzaklaştırılan Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı"yı ve yerine vekil olarak göreve getirilen Başkan Vekili Ercan Atasoy"u ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Germen, “Ülkeyi idare edenlerin, seçilmişlerin her şeyin üstünde tek seçici, tek karar mekanizması olduğunu savunmalarına karşın, muhalefet belediyelerde söylediklerinin aksine, sadece şüpheye dayanarak, suçluluğu ispat edilene kadar masumiyet ilkesini hiçe sayarak belediye başkanlarını görevlerinden el çektirmeleri tam bir hukuksuzluktur. Üstelik ülkemizde herkes hakkında çok da kolaylıkla davalar açılabilmektedir. Didim belediye Başkanı Mümin Kamacı"nın da hakkında açılan soruşturmalarının selameti gerekçesi ile görevden uzaklaştırılması hukuksuzluktur. Bu nedenle başkanımızı ziyaret etmenin uygun olacağını düşündüğümüz için bu ziyareti gerçekleştirdik. Demokrasiyi ve hukuku özümsemiş ülkelerde, adeta suçluymuş muamelesi göremezsiniz” şeklinde konuştu.
Germen başkanlığındaki Aydın Barosu heyeti, Başkan Kamacı"yla görüşmelerinin ardından Başkan Vekili Ercan Atasoy"u ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2010, 00:20
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k