banner339
banner313

İş çok dedi idam edildi

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, eğitim bakanını idam etti. Yürütülen soruşturmalar sonrasında verilen karar ile infaz hükmü uygulandı.

banner362
İş çok dedi idam edildi
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Kuzey kore lideri Kim Jong Un, bu kez de iş yükünden şikayet eden Eğitim Bakanı’nı idam etti.

Üzerindeki ağır baskı ve iş yükünden şikayet eden Eğitim Bakanı, uzaktan eğitim konusunda da başarısız görülüyordu.

Bakan, öncesinde özellikle uzaktan eğitim uygulamaları konusunda hükümet tarafından bir destek görmediklerini ve kaynak alamadıklarını dile getirmişti. Kısa bir süre sonra da  parti karşıtı faaliyette bulunmaktan bakanın infaz emri verildi. İsmi açıklanmayan bakanın üst düzey pozisyonda Yüksek Öğrenim Bakanı olarak görev yaptığı biliniyor.

İsmi “Park” olarak bilinen 50’li yaşlardaki bakan, uzaktan eğitim yasasının uygulanması için kurulmuş olan komisyonun başkanlığını yapıyordu. Organizasyon ve Rehberlik olarak isimlendirilen bir departman tarafından yürütülen araştırmalar sonucunda uzaktan eğitim komisyonununun amacını yerine getiremediğini, hatta Park’ın bu komisyonu hükümeti eleştirmek ve örgütlenmek için kurduğunu raporlandı. Üzerine de “iş yüküm ağır” söylemleri lider kim Jong un’u sabrını zorlamış gibi görünüyor.Yapılan araştırma ve ardından gerçekleşen soruşturmalardan sonra Eğitim Bakanı idam edildi. Yerine hızla yeni bir Eğitim Bakanı atandı.

Gelen haberlerin, sızan bir yazışmaya dayandığı iddia ediliyor.

Gelen idam haberi, Kim Jong Un ‘un daha önce de gerçekleştirdiği olayları hatırlattı. Eniştesini köpeklere yedirdiği ve bir generalini pirana dolu bi havuza attığı da daha önceki iddialar arasında.
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k