banner339
banner313

iPhone piliniz kaç şarj döngüsüne sahip öğrenmek istermisiniz? Nasıl Yapılır?

iPhone pilinizin sahip olduğu şarj döngülerinin sayısını bilmek için birkaç yöntem var, bunlardan en basit olanını sizler için derledik. iPhone pilinizin şarj döngüsünü öğrenin!

iPhone piliniz kaç şarj döngüsüne sahip öğrenmek istermisiniz? Nasıl Yapılır?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Batarya, bugün özellikle üst düzey modellerde mevcut akıllı telefonların büyük ve asıl problemi olmaya devam ediyor. iPhone, şarj cihazlarında tam bir gün yoğun kullanım neticesinde günün sonuna ulaşmayı nadiren elde ederiz. En iyi durumda bile, her seferinde gece şarj ritüelini gerçekleştirmeniz gerekir.

Bir pilin yaşı, bir döngünün pili bir kez tamamen tüketme ve şarj etme işlemi olduğu şarj döngülerinde ölçülür. Bu, doğrudan yüzde 100'den yüzde 0'a kadar giderek veya enerjiyi belirli bir yüzdeye düşürerek, pili her ikisinin toplamıyla yüzde 100'e ulaşana kadar kalan yüzdeyle şarj ederek ve şarj ederek üretilebilir.iPhone'unuzun sahip olduğu şarj döngülerinin sayısını bilmek için birkaç yöntem var, ancak burada önerdiğimiz doğrudan telefonun kendisinden ve hiçbir şey yüklemek zorunda kalmadan kontrol etmenize izin veriyor. Yapılacak ilk şey, iPhone'un günlük olarak gerçekleştirdiği tanılamaya erişmektir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

(Veri miktarının önemli olduğunu ve alfabetik olarak sıralandıklarını unutmayın, bu nedenle çok fazla kaydırmanız gerekecektir)

Açıldığında, günlük bize birçok bilgi gösterecektir, böylece bizi ilgilendiren belirli bir satırı aramayı kolaylaştırmak için Notlar uygulamasını kullanacağız. İşlem aşağıdaki gibidir:

Tüm günlüğü Notlar uygulamasına aktardık ve artık burada bir arama yapabiliriz.

Bunu yapmak için aşağıdakileri yapın:

Ekranda, az önce aradığımız terim sarı ile vurgulanmış olarak gösterilecektir. 

İki tamsayı arasında görünen rakam İPhone'unuzun pilinin yaptığı şarj döngülerinin sayısıdır.

Ayrıca, iOS 11.3 itibarıyla Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı, pilin mevcut kapasitesini gösteren yüzdeyi ('Maksimum kapasite') görebileceğinizi de hatırlatalım.

Rakam yüzde 80'den yüksekse, endişelenmeyin, ancak daha düşükse, yeni bir pil ile değiştirmeyi düşünmenin zamanı gelmiştir demektir.
banner218