banner218

iPhone 12 Pro batarya sorunu ile gündemde!

iPhone 12 Pro batarya sorunu ile gündemde!


Teknoloji dünyası uzun zamandır Apple'ın yeni nesil iPhone modellerini bekliyordu. Koronavirüs pandemisi sebebi ile ortaya çıkan tedarik sıkıntıları cihazların Eylül ayında bizlerle buluşmasını engellerken, tanıtımın Ekim ayında olacağı anlaşıldı. Sonunda beklenen gün geldi çattı ve iPhone 12 ailesini görme şansı bulduk. Ancak telefonlar şimdiye kadar sunduğu özelliklerden ziyade fiyatları ile gündeme geldi. Özellikle iPhone 12 Pro Max Türkiye fiyatı, tartışmalara sebep oldu.

Telefonlar şimdi ise bir başka konu ile gündeme geldi. Paylaşılan verilere göre iPhone 12 Pro, 5G bağlantısı sağlandığında çok kısa bir zaman dilimi içerisinde şarjının çoğunu tüketiyor. Telefon tam olarak doluyken 5G bağlantısı ile yalnızca 2,5 saat içerisinde şarjının %83'ünü bitiriyor. Bu koşullar altında telefonu 5G ile kullanmanın imkansız hale geleceğini net bir şekilde söyleyebiliriz.ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 12 Pro modelinde 2.815 mAh'lik batarya kapasitesi kullanıyor. Bu bataryanın günümüz içim oldukça az bir değer olduğunu söyleyebiliriz ancak Apple'ın çeşitli yazılımsal önlemler ile bu açığı kapattığı belirtiliyor. Ancak her şeye rağmen 7.000 mAh'lik kapasitelerin konuşulduğu günümüzde Pro model için bu değerin kabul edilemez olduğunu ifade edebiliriz.

Konu hakkında Apple tarafından ise henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Muhtemelen sorun gündeme geldikçe ve yaygınlaştıkça aksiyon alınacaktır. Bakalım iPhone 12 Pro'daki bu sorun diğer kullanıcılar tarafından da dillendirilecek mi? Bekleyip göreceğiz.