banner339
banner274

iPhone 11 Pro ekranı paramparça oldu

iPhone 11 Pro üzerinde ilginç bir teste imza attık. Ekran koruyuculara güvendik ama sonumuz hüsran oldu. İşte eğlenceli başlayıp, hüzünle biten ekran koruyucusu testimiz.

iPhone 11 Pro ekranı paramparça oldu
banner328


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Bir ekran koruyucusuna ne kadar güvenebilirsiniz? Açıkçası bu sorunun yanıtını tam olarak kestirebilmek güç. Malum telefonculara gittiğinizde 10TL'den 200 - 300TL'ye varan fiyatlara kadar ekran koruyucu bulmanız mümkün. Peki bu ürünler arasındaki fark nedir? Bunu biz de merak ettik ve denemeye karar verdik.

Öncelikle basit bir telefoncuya girip, iPhone 11 Pro için her yerde bulabileceğiniz 15TL'lik bir ekran koruyucusu satın aldık. Sonrasında Fonmoda mağazasında 150TL gibi bir fiyata satılan Buff marka ekran koruyucusunu satın aldık. Yani arada 10 kat bir fark var. Dilerseniz Buff'ın fiyatına aşağıdaki linkten de bakabilirsiniz.

Buff fiyatına bakmak için tıklayabilirsiniz.

Peki sonuç ne oldu? Hangi koruyucunun koruduğu iPhone 11'in ekranı kırıldı? Sorunun yanıtı videomuzda.

Açık konuşmak gerekirse dışarıdan bakıldığında iki ekran koruyucusu da benzer bir yapıyaymış gibi görünüyordu. Lakin sonuç biraz farklı oldu.

Zaten ekran koruyucuların genelinin telefon ekranlarını darbelerden korumadığı bilinen bir gerçek. Çoğu ekranı sadece çizilmelerden koruyor. Videoda görüldüğü üzere sağlam bir darbe geldiğinde sonuç hiç de parlak olmuyor.

İşin kötü yanı ise bu videonun ekran masrafının tamamen cebimizden çıkmış olması. Biz iki ekran da kırılmaz güzel bir içerik çıkartırız diye umuyorduk. Lakin iş umduğumuz gibi olmadı. Yapacak birşey yok. Artık Alperen ile birlikte ekran masrafını bir şekilde üstleneceğiz. Maksat içerik olsun :)
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k