banner339
banner313

Instagram'ın herkesi şaşırtan gizli özelliği nasıl kullanılır?

Instagram hikayelerinde çok fazla insanın bilmediği gizemli yazı tipini nasıl kullanacağınızı öğrenmenin zamanı geldi. İşte o gizli özellik!

Instagram'ın herkesi şaşırtan gizli özelliği nasıl kullanılır?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Instagram gizli özellikleri ile her geçen gün kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Popüler sosyal medya platformu, bu kez gizemli bir şekilde ortaya çıkan yazı tipi ile kullanıcılarını şaşırtmayı başardı.

Platformda hikâye paylaşan kullanıcılar ne yazık ki belirli yazı tipleriyle sınırlıdırlar. Ancak, şirket öyle bir gizli sürpriz hazırlamış ki, görenler neredeyse hayrete düştü. Katalogda olmayan bir yazı tipi aniden gizli şifreler aracılığıyla ekranda görünüyor!Birçok kullanıcının tesadüfen ulaştığı Papirüs yazı tipi, şu anda sadece iOS kullanıcıları tarafından Instagram hikayelerinde görülebiliyor. Platformda bu gizemli yazı tipini nasıl kullanacağınızı adım adım anlattık. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

Instagram uygulamasını iOS destekli cihazınızdan girin.

Hepsi bu kadar. Papirüs yazı tipi göreve hazır. Mesajlarınızda farklı bir yazı tipi ile dikkat çekin. Tadını çıkarın.

Instagram’a gizlice eklenen yazı tipi “Papyrus”, 1982’de Chris Costello tarafından tasarlanmış. Comic Sans ile birlikte kullanıcılarla buluşmuş olan bu yazı tipi Windows 98’lerde oldukça meşhurdu. Şimdi ise karşımıza Instagram hikayelerde çıkıyor.
banner218