banner141

Huawei'ye bir darbe de Panasonic'ten!

Panasonic, ABD'nin kara listeye aldığı Huawei'ye bazı parçaların satışını durdurdu..

Huawei'ye bir darbe de Panasonic'ten!
banner152

Panasonic, ABD'nin Huawei ile ticarete sınırlamalar getirme kararı sonrasında, belirli parçaların Huawei Technologies'e sevkiyatını durdurdu. Şirket yaptığı açıklamada, ABD'nin uygulamaya koyduğu yasak çerçevesinde Huawei ve 68 bağlı ortaklığı ile işlemlerin durdurulduğunu duyurdu.

Huawei'ye bir darbe de Panasonic'ten!

Panasonic açıklamasında, Huawei'ye sevkiyatı durdurulan parçaların yüzde 25 veya daha fazla ABD orjinli teknoloji veya metaryel kullanılan parçalar olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump hükümeti tarafından alınan karar gereği, içlerinde Huawei'nin de olduğu 70 kadar şirket kara listeye alınmış, ABD'de üretilen ürünlerden ve hizmetlerden aksi yönde bir karar olmadığı müddetçe yararlanamayacakları açıklanmıştı.

Google da Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin ABD tarafından kara listeye alınmasının ardından, Huawei kullanıcılarının Google ürünlerine olan erişimini askıya aldığını duyurmuştu. Peki ya siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Huawei bu darbelerin ardından nasıl bir yol izleyecek sizce? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Kaynak:
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 13:07
banner94