banner158
banner218

Huawei sonunda Samsung’un kapısını çaldı!

Huawei sonunda Samsung’un kapısını çaldı!
banner216


Katlanabilir akıllı telefon sektöründe Samsung ile birlikte öncü isimlerden biri olan Huawei şu aralar sıkıntılı günler geçiriyor. ABD ile Çin arasında hüküm süren krizden en çok zarar gören isim şüphesiz Huawei olmuştu.

Yeni ürettiği telefon ve tablet modellerinde Google servislerini kullanamayan Huawei, yakın zamanda üst segment Kirin yongalarında da sıkıntı yaşayacak. Çünkü Huawei’nin üretim yükünü çeken TSMC Trump hükümeti ile yaptığı anlaşma sonucu Çinli üretici ile bağlarını koparmıştı.

Ekran tarafında ise BOE kökenli sorunlar yaşayan Huawei, tüm bu zorluklara karşın 2020’nin 2. Çeyreğinde en çok telefon satan şirket olmayı başarmıştı.

Katlanabilir ekranlı telefon pazarında Samsung ile birlikte öncü isimlerden biri olan Huawei, yeni Mate X modelinde dışa doğru katlanabilir ekran yapısından ziyade içe doğru katlanabilen bir yapıya yer vermek istiyor.Bunun için de sektörün bir diğer tecrübeli ismi olan Samsung ile işbirliğine gidilecek gibi görünüyor. Zira Huawei içe doğru katlanan akıllı telefon modeli için Güney Koreli teknoloji deviyle masaya oturacak.

Aslında bu kararın tamamen doğru olduğu söylenebilir. Çünkü dışa doğru katlanan Mate X modelleri çok da korunaklı değildi. Muhtemelen içe doğru katlanan yeni Mate X modeli daha fazla talep görebilir.